Dva góly za dvě minuty, Bludov jede

ŠTÍTY • Fotbalové Štíty se přesvědčily, jak moc velká je ofenzivní síla vedoucího mužstva tabulky. Bludovští válečníci nosí gólové kolty proklatě nízko a umí je vytasit v pravý čas. Po otevřeném prvním poločase se prostříleli k rozhodujícímu náskoku během několika sekund.

Petr Fišer, Bohumil Tesař

I. B TŘÍDA C
ŠTÍTY – BLUDOV 1:4 (1:1)

Na první změnu stavu se čekalo do třicáté minuty. Hosté zahrávali rohový kop, Libor Svoboda vypálil a míč tečovaný obráncem zapadl za brankovou čáru – 0:1. Štíty dokázaly srovnat. Rovněž pomocí standardní situace. Po „trestňáku“ Jandejska si naběhl na odražený míč Jaroslav Lakomý a po přesném zásahu domácího matadora se mohlo začínat znovu.

Zásadní zlom nastal mezi 54. a 56. minutou. Bludov využil slabších chvilek protivníka a udeřil dvakrát za sebou. Pod oba góly se podepsal Stanislav Sa- dil. „Byly to rozhodující momenty. Škoda zahozených tutovek, které jsme nedali v úvodním poločase. Ten- tokrát jsme na zvrat neměli, soupeř byl lepší,“ uznal sportovně štítecký asistent trenéra Vojtěch Langer.

Razítko na zasloužené vítězství obstaral Václav Wagner. Utěšený projektil musel uspokojit všechny nestranné diváky, kteří prahnou po fotbalových lahůdkách. Ta Wagnerova šmakovala znamenitě.

page11image50398720

BRANKY: 37. J. Lakomý–30. L. Svoboda, 54. a 56. S. Sadil, 89. Wagner. Diváci: 100. ŠTÍTY: T. Kulíšek – Kropáček, Verner, Votroubek, Pařízek – Nykel, Šponar, T. Doležal, L. Skoumal – J. Lakomý, Jandejsek. Střídali: 66. Holubec, 80. H. Holly, 88. Pešta.BLUDOV: P. Hegedüs – M. Adam, Hél, Bartošek, M. Doskočil, S. Valenta, Schwarzer, Stuchlý, R. Hojgr, S. Sadil, L. Svoboda. Střídali: 50. Vejrosta, 71. Wagner, 76. Kolek.