Mladého sebevraha vytáhl policista z rybníka

PETROV NAD DESNOU · V neděli 5. září v osm hodin večer přijal operační důstojník na lince tísňového volání hovor mladého muže, který vyhrožoval spácháním sebevraždy. Policistovi nejprve sdělil, že chce skočit pod vlak, poté svůj záměr přehodnotil a upřesnil, že se utopí v Petrově nad Desnou v místním rybníku. Vzápětí už byl jeho telefon hluchý.

page3image65035792
ilustrační foto: web

„Na místo neprodleně vyjeli jak policisté, tak také hasiči a záchranáři. První k rybníku přijeli policisté z velkolosinského obvodního oddělení. Když spatřili ve vzdálenosti zhruba patnácti metrů od břehu vykukovat nad vodní hladinou mladíkovu hlavu, nezaváhali ani vteřinu a zafungovali jako sehraný tým záchranářů. První z policistů se s mladíkem, který uváděl, že neumí plavat a už nechce žít, snažil udržovat komunikaci a nasvítil místo, kde se mladík nachází.

Chvíli nato zoufalý mladík zmizel pod hladinou. Světelný kužel pak posloužil druhému z policistů, který skočil do rybníka a začal mladíka pod hladinou hledat. Po chvíli byl úspěšný a podařilo se mu ho přitáhnout ke břehu, kde už mu pomohl jeho kolega společně s přítomným psovodem,“ uvedla tisková mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

O chvilku později se čtyřiadvacetiletý mladík, policistům již dobře známý, ocitl v péči lékaře, který konstatoval, že je muž mírně podchlazený, ale není zraněný. Muž nadýchal 2,25 promile alkoholu a po prvotním ošetření putoval k dalšímu vyšetření do nemocnice. Podle našich informací nešlo o první mladíkův zoufalý počin. Již dříve sebepoškozením opakovaně vyhrožoval. (ms)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*