Atletky postoupily do baráže, Gieselová závodila za „repre“

BRNO, ŠUMPERK • Nominovaná šumperská atletka Iva Gieselová byla součástí mezinárodního utkání mezi Českem, Polskem, Slovenskem a Maďarskem.

V Brně nastoupila do běžeckého závodu na 2000 metrů s překážkami, který vyhrála a  vydatně tak přispěla k celkovému druhému místu českého dorosteneckého výběru. Časem 6:46.97 min. si vytvořila nový osobní rekord. Druhá národní liga Závěrečné kolo týmové soutěže se odehrálo na Tyršově stadiónu v Šumperku. Domácí ženy zvítězily se ziskem 151 bodů před družstvem Vítkovic a z konečné druhé pozice se kvalifikovaly do baráže o první ligu. Muži zaujali devátou příčku. Na prvenství ve svých disciplínách dosáhli diskařka Michaela Mazáková, osmistovkařka Iva Gieselová také sprinter Ondřej Pospíšil, jenž vyhrál hladkou stovku.

NEJLEPŠÍ BODOVAČI: O. Pospíšil 19, L. Vajda 13,5, J. Bartoň 8 – M. Mazáková 19, K. Berková 17, K. Dobešová 17. (mum)