Ochutnávka s přídavkem, zákusek zhořkl

ŠUMPERK • V Šumperku se po dlouhé době hodovalo na úrovni první hokejové ligy. Středeční nášup nechutnal vůbec špatně. Byl šťavnatý, výživný a  s  přídavkovým zákuskem na závěr. Domácím Drakům poněkud zhořkl, v  poslední minutě nastaveného času je totiž připravil o naděje na uloupení druhého bodu havířovský hrdina Roman Szturc.

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA ŠUMPERK – HAVÍŘOV 2:3 pp. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Zatímco Severomoravané byli pasováni do role černého koně, šumperská kobyla by podle předsezónních prognóz měla na soutěžních překážkách zakopávat daleko častěji. Mnozí ji dokonce považují za horkého adepta na obsazení posledního místa. Realita na ledě papírovým odhadům dlouho neodpovídala. Svěřenci Martina Sobotky pustili favorizovaného protivníka do první vážnější šance až v šestnácté minutě a  než se premiérově změnilo skóre, stačili spálit několik zajímavých příležitostí. Zejména tutovky Gewieseho a Milfaita po gólu doslova volaly. Důležitou součástí prostřední části byly přesilové hry. Oba týmy využily jednu klasickou početní převahu, když se zamotala do sítě dělová rána obránce Kabelky, a dvě minuty nato pokořila brankovou čáru i baseballová paráda hostujícího Szturce. Šumperk urážel hokejového boha. V přesilovce pět na tři, která trvala 91 vteřin, prakticky nevystřelil a  puky si přehazoval jako horký brambor. Už v průběhu třetí periody pak neproměnil další samostatný nájezd Spratek. Místo, aby Draci opětovně vedli, od 47. minuty poprvé prohrávali. Po lajdácké chybě a  školáckém propadu v obranném pásmu se vylízali z  největší zápasové krize až s nechtěnou pomocí havířovského gólmana Stezky. Pohotový Kratochvíl nepovedenou rozehrávku vrátil bez váhání zpátky před bránu, kde čekala snadná dokončovací práce na spoluhráče Krále. Přestože měli hostitelé v prodloužení puk na holích daleko častěji, z územní převahy nic nevytěžili. Naopak nechali ujet Romana Szturce, což se jim při nesporných ofenzivních kvalitách bývalého extraligisty stalo osudné. „Dělba bodů po šedesáti minutách byla spravedlivá, diváci sledovali hodně vyrovnané utkání. Někdy jsme se neudrželi a  do útoku se hnali příliš bezhlavě. Vyplynul z toho druhý inkasovaný gól,“ uvědomoval si kouč Sobotka. „Pro někoho jsou možná dva body ze Šumperka málo. Soutěž ale bude ze začátku velmi vyrovnaná a  nikdo vám zadarmo nic nedá. V  kvalitním utkání se nám podařilo otočit skóre na naši stranu a je škoda, že jsme si za stavu 1:2 neodpustili drobnou chybu,“ mrzelo trenéra Havířova Jiřího Režnara.

BRANKY: 26. Kabelka (T. Král, Uhlík) – 1:0, 28. Szturc (Adamský, Lytvynov) – 1:1, 47. Bednář (Szturc, Lytvynov) – 1:2, 54. T. Král (Kratochvíl, Řezáč) – 2:2, 65. Szturc (Mrkva) – 2:3. Rozhodčí Doležal a  Barek, vyloučení 7:6, využití 1:1, střely na branku 29:37, 538 diváků.

ŠUMPERK: M. Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Weintritt – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, T. Král, Kratochvíl – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, A. Scheuter, L. Kučera.