ŠUMPERK • Sportovní život v  České republice je odstavený na vedlejší kolej. Zpřísněné zákazy a  nová opatření, které platí od pondělí, přerušily veškeré aktivity na profesionální i  amatérské úrovni. Co bude za čtrnáct dní, kdy by měly skončit? To ví jen „pan Covid“…

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA ŠUMPERK – BENÁTKY 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Čtrnáctidenní pauza se týká i hokejového týmu, za jehož výsledky zodpovídá trenér Martin Sobotka. foto: Petr Fišer

O  víkendu se ještě hrálo, ale bez přítomnosti diváků. Přestože farmářský tým extraligového Liberce, který sídlí v Benátkách, musel vážit na Moravu pořádný kus cesty, bezbrankové skóre se mu podařilo změnit hned ve druhé minutě. Při teči Marka Zachara měl gólmanský jmenovec Peksa velkou porci smůly. Draci vyrovnali v  přesilové hře. Tadeáš Jaroš využil po střele Bernovského výhodného postavení u  pravé tyče a díky jeho pohotovosti nově platil nerozhodný stav 1:1. Na góly chudé skóre bylo aktuální až do 54. minuty. Domácí mužstvo dostalo výhodu další přesilovky, jenže s ní naložilo tragicky. Jan Štibigr se v  rychlém výpadu zbavil šikovným naznačením posledního obránce před sebou a  správně si vybral horní kout u vzdálenější šibenice. Po faulu brankáře Peksy měli početní převahu i hosté a  na rozdíl od svého soupeře ji dokázali proměnit. Přesná muška proslavila mezi kruhy najetého Tomáše Hanouska. Když už nic, Šumperk alespoň snížil. V čase 57:56 vyvolal dramatičtější zápletku důsledně dolující „horník“ Jan Milfait. „Bohužel jsme nehráli stejný hokej jako s  Frýdkem a  Prostějovem. Na úkor jednoduchosti jsme se snažili o  zbytečnou hokejovou krásu. Navíc jsme opakovali stejné chyby, které nás provázely už v přípravných zápasech. V  hodně vyrovnané partii to bylo právě o nich a také o malých detailech. Hráči se musí naučit zodpovědnosti k  mančaftu. Není to první zápas, který podobným způsobem ztratili ve třetí třetině,“ mrzelo trenéra Draků Martina Sobotku.

BRANKY: 2. M. Zachar (T. Hanousek) – 0:1, 14. Jaroš (Bernovský, Gewiese) – 1:1, 54. Štibigr (M. Zachar) – 1:2, 57. T. Hanousek (D. Špaček) – 1:3, 58. Milfait (Kabelka) – 2:3. Rozhodčí Čech a Skopal, vyloučení 5:4, využití 1:2, v oslabení 0:1. ŠUMPERK: M. Peksa – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Dosek – Jaroš, Milfait, P. Kratochvíl – Krejčiřík, T. Král, Bernovský – L. Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Blaško – A. Scheuter.