První ustanovující zastupitelstva vypsány. Kdo kde bude v čele?

Pokud chcete být u slavnostního volení starostů, uvolněte si kalendář na další dny. Proběhnou totiž ustanovující zastupitelstva měst a obcí. V rekordně krátkém čase bylo vypsáno v Rapotíně. Další, včetně měst Šumperk, Zábřeh nebo Mohelnice, budou příští následovat příští týden. Někde jsou už i oficiální nominace nebo lze podle zveřejněných informací předpokládat obsazení hlavních postů.

Šumperk

V Šumperku je tradicí pořádat první zastupitelstva ve velkém sále Domu kultury. Jinak tomu nebude ani tento rok a uskuteční se ve čtvrtek 20. října 2022 od 15:00 hodin ve velkém sále Domu kultury Šumperk, Fialova 3, Šumperk.

Podle zveřejněného memoranda na Facebooku lze očekávat složení koalice hnutí ANO, Šumperáků a ODS s Miroslavem Adámkem (ANO) jako starostou a dvěma místostarosty za Šumperáky. Novinkou bude pozice uvolněné radní Valerie Hrubé (ANO).

Zábřeh

I v Zábřehu se ustanovující zasedání zastupitelstva uskuteční ve velkém sále lokálního Domu kultury. Konkrétně ve středu 19. října od 16. hodin.

Podle tiskové zprávy města byla v pondělí 10. října na zábřežském městském úřadě podepsána koaliční dohoda. Vítězná KDU-ČSL bude i nadále spolupracovat s Nezávislou volbou a STAN. Město dál povede dosavadní starosta a lídr vítěze KDU-ČSL František John. Uvolněným místostarostou bude Josef Klimek (KDU-ČSL).

Mohelnice

Ve stejný den i čas jako Zábřeh se uskuteční ustanovující zastupitelstvo města Mohelnice, tedy ve středu 19. října od 16. hodin, a to ve velkém sále domu kultury – MKSC s.r.o. na Lazebnické ulici.

V Mohelnici mají zveřejněný dokonce i kompletní program s oficiálními nominacemi. Ten najdete v odkaze zde a plyne z něj, že starostou zůstává Pavel Kuba (Mohelnická demokracie), stejně jako místostarostkou města Jana Kubíčková (Mohelnická demokracie). V koalici tedy bude právě Mohelnická demokracie a hnutí ANO.

Bludov

V pondělí 17. října od 18. hodin se uskuteční první zasedání nového zastupitelstva v Bludově, konkrétně v Kulturním domě. Podoba nové koalice není zveřejněna.

Rapotín

Již dnes, v pátek 14. října, se uskuteční ustanovující zastupitelstvo v Rapotíně. To se bude konat v zasedací místnosti Kulturního domu od 16. hodin. Ani zde podoba nové koalice není nikde zveřejněna, vzhledem k výraznému vítězství ANO se dá očekávat jejich zastoupení ve vedení města.

Na programu všech uvedených je tradičně zvolení nejen vedení města, ale i potřebných orgánů, jako jsou výbory, komise. Volí se také nominace na zástupce v organizacích, kterých jsou obce a města členy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*