Posily Mohelnice do nové sezóny

MOHELNICE · Do začátku června se v Mohelnici trénovalo téměř individuálně, v mezích nařízených omezení. Teď už široký kádr, rozšířený zejména o řadu dorostenců věkově přecházejících do kategorie mužů, trenuje třikrát týdně. K tomu navíc až dvakrát týdně je plánováno sehrání přípravných zápasů. V tomto směru v Mohelnici nelení. A už stačili odehrát dva „přípraváky“.

K prvnímu nastoupili na hřišti ambiciozní Olešnice a s výsledkem 4:3 (poločas 2:2) byli určitě spokojeni. Střelecky se prosadili Kožela, Cikrýt a z pokutového kopu hrající trenér Kuba. Mohelničtí v měli tomto zápase měli v brance mladíka Broulíka. Ten bude i nadále tvořit gólmanskou dvojici se zkušeným Horou, který si odchod do Velkého Meziříčí rozmyslel. Ve druhém přípravném ztřetnutí byl soupeřem domácích tým Sulko Zábřeh, který poměrem 3:5 (poločas 3:1) domácí porazil. Mohelničtí nastoupili bez zkušených harcovníků Kuby a Pinkavy a po slibném výsledku prvního popločasu nikdo nečekal, že po přestávce dostanou „pětku“ gólů jako školáci. Hrál se velmi ofenzivní fotbal a k vidění byla spousta gólů. Škoda jen, že příznivci fotbalu o zápasu nevěděli a přišlo jich do hlediště málo,“ řekl po zápase funkcionář domácích Vašata. Domácí tým zkvalitní návratem dvou staronových fotbalistů Jakuba Heidenreicha z Rakouska a Fišary z Litovle. (bob)