Norma stačila pouze na bod

NÁMĚŠŤ NA HANÉ • Znovu naplnili čtyřgólovou normu. Fotbalisté Maletína i v Náměšti na Hané všechny přesvědčili o tom, že se v jejich střeleckém arzenálu nachází dostatek ostrých nábojů. Tentokrát to ale stačilo pouze na skromnější výslužku. Směrem dozadu jim to haprovalo víc než v předchozích duelech. „Vázla nám obranná činnost a  celá defenzíva. V  sobotu, kdy jedeme na horkou půdu do Olešnice, se v  tomto ohledu musíme hodně zlepšit,“ věděl asistent trenéra Antonín Michalčák.

I. A TŘÍDA A NÁMĚŠŤ – MALETÍN 4:4 (3:2), 4:2 na penalty

Hosté ani jednou nevedli. Poprvé se ocitli ve ztrátě po zpackané malé domů od Kreta. Podruhé, když nezastavili průbojného štírka Fišaru. V  prvních dvou případech dokázali vyrovnat. Nejprve si vyhověli sklepávající Novotný a  křížně zakončující Marák. Poté byl v  pokutovém území faulován Lukáš Michalčák, jenž nařízenou penaltu sám proměnil. Maletínské trable pokračovaly. Svěřenci Karla Gabriela nabrali ještě větší manko, když se marně dožadovali odpískání ruky Fišary a faulu na Bayera. Od 55. minuty platil průběžný stav 4:2 pro Náměšť. Maletín nesložil zbraně. Lukáš Jedelský dostal příležitost k  nabití střeleckého kanónu z  prostoru velkého vápna a naložil s ní parádně. Přízemní projektil přistál za jednou z  tyčí. V  74. minutě bylo znovu srovnáno. Zásluhou účelné kombinační akce se Daniel Beran zjevil sám před brankářem Doležalem a  také strážce domácí svatyně lovil míče ze své sítě počtvrté. Atraktivní přestřelka v žádném ohledu nenudila…

BRANKY: 4. a 55. Řípa, 14. a 43. M. Fišara – 11. Marák, 35. L. Michalčák, 65. Jedelský, 74. D. Beran. Diváci: 105. MALETÍN: A. Václav – Pagáč, Bayer, Chudáček, Kret – D. Beran, Šumbera, Jedelský, Marák – L. Michalčák, M. Novotný. Střídali: 46. Dittrich, 68. L. Hejl. (mum, bob)