Konečně! Výhru trefil Hlavatý

BOHDÍKOV · Fotbalisté Bohdíkova se na první vítězný triumf za tři body pořádně načekali. Ani proti Chomoutovu to nebyla snadná zápasová šichta. Nerozhodný stav 2:2 vylepšili až v 89. minutě, kdy jim po sražení Hatoně trefil výhru penaltový exekutor Jakub Hlavatý.

I. A TŘÍDA A BOHDÍKOV – CHOMOUTOV 3:2 (2:1)

Stěžejní postavou sobotního střetnutí byl Jaroslav Hatoň. Chomoutovský brankář Rigo neudržel letící balón, podrazil dobíhajícího Sikoru a nařízený pokutový kop proměnil právě prvně jmenovaný. Stejný hráč po uplynutí úvodní půlhodiny pronikl až před gólmana a složil mu dobře znějící sonátu pro housle. Jakmile mu nasadil ukázkové jesle, bylo to 2:0. Bohdíkovský rychlík jen nezářil. Ještě v  průběhu první půle při standardce soupeře nechal u zadní tyče zakončovat Rochovanského a  hosté ožili. Euforie ze snižující trefy je neopustila ani na startu druhé periody. Po pouhých třech minutách si ukrojil příliš velký krajíc hazardér Petr Šárník a otevřenější obrany po školácké ztrátě dokonale využil trestající Kratochvíl. Bohdíkov si koledoval. Mimo jiné také tím, že za nerozhodného stavu pohrdal dobrými možnostmi. Vysvobodila ho až černá práce střídajícího Janků a  přímočarý Hatoňův průnik.

BRANKY: 30. a  35. Hatoň, 89. J. Hlavatý – 39. Rochovanský, 48. Kratochvíl. Diváci: 100. BOHDÍKOV: M. Kaňák – Zugar, Diviš, Pavel Šárník, M. Vinkler – V. Vinkler, L. Reichl, Zajíc, Petr Šárník – Sikora, Hatoň. Střídali: 34. J. Hlavatý, 72. M. Janků, 80. P. Janků, 82. D. Hlavatý, 92. M. Skopal. (mum, bob)