Před pohárem čtyřka od Slavičína, Šumperk pykal za dětinské přehmaty

SLAVIČÍN • Před svátečním pohárovým utkáním, které odehrají ve středu večer na Tyršově stadiónu proti druholigovému Třinci, jim vůbec nevyšel ostrý divizní rozjezd. Fotbalisté Šumperka si na neřešící problémy zadělali už během prvního poločasu, v němž se nechali zbičovat čtyřmi bolestivými šlehami.

Petr Fišer Bohumil Tesař

DIVIZE E SLAVIČÍN – ŠUMPERK 4:1 (4:1)
V přípravných duelech jim dělaly potíže vstupy do zápasů. Byly ospalé a nevýrazné. A protože se ve Slavičíně hrálo dopoledne, obavy trenérů po brzkém ranním vstávání a dlouhé cestě do místa konání mohly být dvojnásobné. Žlutomodří se drželi do 25. minuty, potom se začali sypat jako domeček z karet. V nejhektičtějším zápasovém úseku padlo pět gólů. Jelikož se skóre čtyřikrát měnilo ve prospěch domácího mužstva, brankářský debutant Pitron si musel připadat jako v děsivém snu. „Do té doby jsme hráli, co jsme chtěli. Do kolen nás bohužel srazila zbytečná zaváhání v podobě vystižené malé domů a včasného nedostoupení protihráče. Za stavu 2:0 jsme navíc při rohovém kopu soupeře neuhlídali u bližší tyče volného hlavičkáře,“ popisoval neradostně hlavní kouč Zdeněk Opravil. Šumperk obnovil naději ve 32. minutě. Lavrovič byl ve vápně stažen za dres a nařízenou penaltu přetavil v gól naděje Patrik Strnad. Jak se ale později ukázalo, byl to jen výkřik do černé tmy. Dvě minuty na to se po další špatné rozehrávce zmocnil sraženého míče rozběhnutý Juřica, jehož dalekonosný přízemní projektil umístěný k tyči zastavila až síť. Hosté po přestávkové poradě přeskupili řady a vsadili na rozestavení 3-5-2. Až na možnosti Malacky a Žáka toho ovšem směrem dopředu moc nevymysleli. „Mrzí mě, že děláme chyby, které jsou naivní až dětinské. Našim soupeřům z nich stačí těžit. Musíme se rychle oklepat a ve středečním poháru proti Třinci odehrát co nejsolidnější partii. Prioritou pro nás zůstává nedělní mistrovské utkání se Vsetínem,“ prohlásil Opravil. BRANKY: 25. Švach, 26. Staněk, 31. Kalus, 34. Juřica – 32. P. Strnad. Diváci: 170. ŠUMPERK: Pitron – Jurásek, Purzitidis, Linet, Liďák – Ostrovka, Pa. Strnad, M. Smrž, Lavrovič – Malacka, Podhorný. Střídali: 51. A. Žák, 62. P. Dostál, 62. Musílek, 70. O. Kováč