Bohdíkov zlomila kuriózně natočená parodie. Černá sobota Lesnice, dostala deset „fíků“

BOHDÍKOV, CHVÁLKOVICE • Kuriózní situace připomínající fotbalovou parodii zlomila malé sobotní derby v Bohdíkově. Na začátku druhého poločasu vystřelil maletínský Jedelský a gólman Kaňák nekapituloval jen proto, že za něj v blízkosti brankové čáry zasáhl jeden z obránců. Tím ale všechna pozitiva pro domácí mužstvo skončila. Záchranářská akce pro něj nedopadla šťastně.

Petr Fišer

Bohumil Tesař I. A TŘÍDA A BOHDÍKOV – MALETÍN 1:4 (1:1)

Zatažená obrana a rychlé brejky. Hostitelům naordinovaná taktika zpočátku vycházela. Po jednom bleskovém výpadu načal zápasové skóre David Sikora. Maletín se rozházet nenechal. O pouhé dvě minuty později narýsoval přesnou kolmici Michalčák a zbytek zařídil Michal Novotný. Povedenou kličkou zdolal poslední překážku v podobě Martina Kaňáka a lehce dopravil míč do opuštěné svatyně. Za nerozhodného stavu 1:1 pohnula zápasovým kormidlem smůla domácího beka. Ve snaze uklidit herní náčiní do bezpečí za už překonaným brankářem nechtěně zasáhl jeho tělo abohdíkovská zkáza byla na světě. Dvěma zásahy za sebou ji znásobil a dokonal Lukáš Michalčák. Po pasu od Berana vykouzlil šikovný lob. Čtvrthodinu před koncem se stal poslední instancí v rámci ukázkové souhry na jeden dotek, balón mu nezištně přiťukl spoluhráč Novotný. „Jsme rádi, že jsme navlas stejným výsledkem potvrdili úvodní vítězství z předchozího víkendu,“ liboval si za maletínskou partu muž několika funkcí Antonín Michalčák. „Soupeř má na každém postu velkou kvalitu a může se opřít o rozdílové hráče. V tomto složení je jeho úroveň na I. A třídu nadstandardní. V dobrém utkání jsme mu dokázali vzdorovat jen do přestávky,“ uznal funkcionář Bohdíkova Pavel Reichl. BRANKY: 12. Sikora – 14. M. Novotný, 50. M. Kaňák (vlastní), 57. a 75. L. Michalčák. Diváci: 99. BOHDÍKOV: M. Kaňák – Diviš, J. Hlavatý, Pavel Šárník, P. Janků – L. Reichl, Kuběnka, Víšek, Petr Šárník – Sikora, M. Vinkler. Střídali: 46. V. Vinkler, 68. M. Kvapilík, 68. D. Hlavatý, 83. N. Gercis, 83. M. Skopal. MALETÍN: A. Václav – Chudáček, Bayer, Havlíček – D. Beran, Šumbera, M. Michalčák, Jedelský, Marák – L. Michalčák, M. Novotný. Střídali: 72. Kret, 78. Dittrich, 88. Kraus. CHVÁLKOVICE – LESNICE 5:0 (1:0) Béčko si ze Starého Města odvezlo potupného „bůra“. Na rozbouřeném moři, jen v jiných soutěžních vodách, ztroskotala i vlajková loď fotbalové Lesnice. Ke dnu ji sestřelily čtyři zásahy Gianpaula Pezzottiho, jenž ze svého kulometu pálil jako zběsilý mezi 68. a 80. minutou. „Všechno jsme jim usnadnili obrovskými individuálními chybami. Po jejich druhém gólu jsme se sesypali jako domeček z karet,“ vyvracel oči Jan Knobloch. „Chválkovice byly ve všech fotbalových parametrech lepší. Se špatným výkonem, co jsme předvedli, jsme jim nemohli vůbec konkurovat. Z vysoké porážky se musíme poučit a zároveň na ni rychle zapomenout,“ nabádal lesnický trenér. BRANKY: 17. Daněk, 68., 75., 78. a 80. Pezzotti. Diváci: 60. LESNICE: D. Glozyga – J. Balvín, D. Vašíček, A. Jurka, Lejsal, M. Klemsa, Smyčka, M. Kobza, Š. Roubalík, J. Faulhammer, Křenek. Střídali: 51. J. Glozyga, 72. J. Effenberger, 86. Topitsch.