Přístavba zimního stadionu začíná

Dlouho očekávaná přístavba šaten a zázemí u šumperského zimního stadionu se konečně rozbíhá. Potřebné zázemí pro sportovce bude stavět šumperská společnost Fortex Stavby, která zakázku vysoutěžila ze necelých 53 milionů korun bez DPH. 

„Přístavba se šatnami se měla stavět již v loňském roce. Město ale přes opakovaná ujištění nezískalo na tento účel dotaci z Národní sportovní agentury. I kvůli tomu se stavba prodražila o zhruba 13 milionů korun,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Budování dvoupodlažní přístavby bude trvat zhruba rok a půl. Stavba je naplánována tak, aby nenarušila hokejovou sezonu šumperských Draků i z pohledu návštěvníků. Ti však budou muset počítat s omezením parkovacích míst.

I z toho důvodu bude stavba komplikovaná. Stavbaři musí zbourat severní tribunu, na jejím místě vyroste nová, pod ní vzniknou skladové a technické prostory, prádelna a sušárna. Na tribunu bude navazovat zděná přístavba. Střední část bude tvořit vstup s vrátnicí a chodba do zimního stadionu, umístěna zde bude také ošetřovna. 

Východní část přístavby bude sloužit mládeži, v přízemí se budou nacházet šatny, umývárny a toalety, v patře pak klubovna, prostory pro trenéry, posilovna, učebna, sklady a technická místnost. 

V přízemí západní části, která je určena pro tým dospělých Draků, budou šatny, zázemí kustoda, prostor pro trenéry, posilovna, umývárna a toalety, v patře pak prostory pro vedení klubu, kuchyňka, sklad, klubovna, toalety a wellness. 

1 Trackback / Pingback

  1. 94. rada města Šumperka. Co se řešilo?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*