94. rada města Šumperka. Co se řešilo?

Vyšší základní kapitál Podniků města Šumperka, schválení účetní závěrky Domu kultury, oznámení vítěze plánované rekonstrukce Wolkerovy ulice nebo nově vypsané zakázky na datové služby. To byly body aktuálního zasedání rady města Šumperka. Kontext včetně doplnění vyjádřením radního Michaela Kohajdy najdete níže.

Ve čtvrtek 14. července 2022 zasedala už 94. rada města Šumperka. Na programu tentokrát bylo několik desítek bodů, týkajících se převážně majetkoprávních záležitostí.

Asi nejvýraznějším bodem bylo navýšení základního kapitálu společnosti Podniky města Šumperka a.s. (PMŠ), kde rada města ve věci města Šumperka, jako jediného akcionáře společnosti PMŠ rozhodla o navýšení základního kapitálu o 34 milionů na aktuální částku, která je zhruba 487 milionů korun. Důvodem je dle vyjádření pro Týden na severu dostavba severní tribuny zimního stadionu. O ní najdete více informací také například zde nebo zde.

„Cena dostavby se navýšila a PMŠ by stavbu ze svých zdrojů nezvládlo ufinancovat. Město proto rozhodlo o navýšení základního kapitálu, který se použije na tyto práce. Ačkoliv se nám nepodařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury, jsem rád, že tuto očekávanou stavbu zahajujeme“ dodal radní Michael Kohajda (Pro Šumperk).

Tribunu bude stavět vítěz soutěže, společnost Fortex Stavby, a by měla být dle vyjádření vedení města hotová za rok a půl.

Kromě záležitostí týkajících se nájemních smluv nebo prodejů či koupě majetku, se rada města na svém 94. zasedání zabývala také aktuálními veřejnými zakázkami.

Mimojiné také o diskutovaném tématu projektové dokumentace na rekonstrukci Domu kultury. O ní se vyjadřovali v aktuálních dnech například šumperští Piráti. V jeho souvislosti schválila rozhodnutí o námitkách proti rozhodnutí o výběru dodavatele a proti vyloučení účastníka zadávacího řízení na veřejnou zakázku: „Rekonstrukce Domu kultury Šumperk – zpracování projektové dokumentace“ dodavatele DigiTry Art Technologies s.r.o. .

Rada města také vypsala dvě nové zakázky z oblasti digitálních služeb. Konkrétně na zajištění ochrany datové sítě města na perimetru datové sítě a druhou s názvem „IP telefonie“. Obě zakázky jsou koncipované jako malého rozsahu s přímo oslovenými uchazeči. Těmi jsou v případě ochrany datové sítě společnosti

  1. VISITECH a.s., Košinova 655/59, 612 00 Brno, IČO 25543415
  2. DATA INTER spol. s r.o., U Fortny 50/1, 746 01 Opava, IČO 14615754
  3. AGORA DMT, a.s., Řípská 1321/11c, 627 00 Brno, IČO 27747255

a u druhé zakázky tyto dvě

  1. DIGITAL TELECOMMUNICATIONS spol. s r.o., Obránců míru 208, 70300 Ostrava, IČO00575810
  2. FUBAR a.s., Pastevců 521/9, 149 00 Praha 4, IČO 25229273

Na zasedání rady byla také schválena jedna z variant koncepce Šumperského zpravodaje pro rok 2023. Šumperský zpravodaj bude vycházet ve stavající tištěné podobě. Distribuce bude probíhat do všech schránek na území města Šumperka a do vybraných institucí. Celý zápis z rady si můžete přečíst na tomto odkaze. Další rada se uskuteční zhruba v polovině srpna.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*