VIKÝŘOVICE · Stál za obrodou mužského fotbalu ve Vikýřovicích. Tradiční okresní klub se z „pralesní“ ligy vylízal zpátky na krajskou úroveň a  měl prohánět aspiranty na postup do I. A třídy. Trenér a manažer Jiří Silný se obklopil známými tvářemi a  s  hvězdným výběrem ležel mnohým v žaludku. Jenže žádné spojení netrvá věčně.

Petr Fišer

I. B TŘÍDA C VIKÝŘOVICE – LIBINA 4:3 (0:2)

Jiří Silný už není trenérem vikýřovických fotbalistů. foto: Petr Fišer

Po špatném nakročení do sezóny a  ostudném debaklu ve Štítech stále plnější kalich hořkosti přetekl doma s Bernarticemi. Hostitelé dostali od soutěžního nováčka osm gólů a jako „bonus“ si vysloužili tři červené karty. Jednu z  nich právě na maximum rozhněvaný Silný. „Nikdo mě neodvolal, skončil jsem sám. Bylo to moje osobní rozhodnutí,“ vysvětloval v minulém týdnu. Vikýřovice odjely k  dalšímu zápasu do Sudkova a  temperamentní kormidelník ve výpravě chyběl. Vzájemné vazby se přetrhaly, dlouholetý vztah se porouchal. Uvízl a spol. inkasovali do přestávky čtyři branky, a přestože ve druhé půli přidali, velkou ztrátu pouze zkorigovali na přijatelnější rozdíl. Proti Libině se chopil trenérské taktovky zraněný univerzál Jan Křepelka a po zahajovacím dějství mu nemohlo být do skoku. Hosté vedli 2:0 a parta kolem matadorů Křepského, Uvízla, Horáka, Macka a Málka si koledovala o další průšvih. Zabránila mu až zlepšeným výkonem, jímž se prezentovala ve druhém poločase. Jeho součástí byl povedený finiš. V 79. minutě srovnal na 3:3 kanonýr Jiří Uvízl a pět minut před koncem strhl vítězství na stranu hostitelů Martin Macek.

BRANKY: 51. a 60. L. Horák, 79. J. Uvízl, 85. Macek – 10. a 73. D. Čikl, 37. Skála. Diváci: 200. VIKÝŘOVICE: Kašpar – M. Křepský, M. Uvízl, Kubín, Rojek, J. Uvízl, L. Horák, Macek, M. Žalman, Doležel, O. Málko. Střídali: 47. Kovalec, 90. Ščučka. LIBINA: Ptáček – Bednář, Ivanovič, Skála, E. Skácel, Brijar, D. Čikl, J. Matěj, L. Procházka, Jančík, Hartinger. Střídali: 63. Lašák, 69. Kramar, 84. Kupka.