Loštická jízda dál baví

ZVOLE, LOŠTICE · Sedm zápasových směn a  z  nich „vyfáraný“ maximální počet bodů. Spanilá jízda loštických fotbalistů měla další pokračování, v neděli přetlačili Slatinice.

I. B TŘÍDA B LOŠTICE – SLATINICE 3:1 (1:1)

Dva odražené míče, dvě gólové dorážky a první poločas skončil nerozhodně. Do přestávky to byl spíše boj než fotbalová krása. Jakmile domácí mužstvo začalo více kombinovat, okamžitě získávalo herní i  fyzickou převahu. Vyústila ve vítěznou trefu, která se v 59. minutě zamotala do sítě z hranice šestnáctky. Autorský podpis pocházel z  kopačky dvoubrankového Romana Morávka. Ve druhé části lepší Loštice přidaly pojistku až v  84. minutě. Po výkopu strážce Kulatého si udělal ze slatinických stoperů dobrý den Rostislav Faltýnek. „Zpočátku se nám obvyklá souhra nedařila tak, jak bychom si přáli. Po těžkém začátku jsme to zlomili hlavně bojovností,“ prohlásil asistent trenéra Radek Horák.

BRANKY: 17. a 59. R. Morávek, 84. R. Faltýnek – 20. Pluháček. Diváci: 146. LOŠTICE: Kulatý – J. Volek, Ďurček, Havelka, Šváb – J. Gereš, J. Vinkler, Čulík – R. Faltýnek, Mikeš, R. Morávek. Střídali: 46. M. Krejčí, 86. Šmirg, 88. M. Vykydal.

ZVOLE – MORAVSKÝ BEROUN 3:3 (1:2), 3:2 na penalty

Zvole potřebovala pro větší klid bezpodmínečně vyhrát. Na vítězství skutečně dosáhla, ale pouze dvoubodové. Pro její předzápasové plány neměl pochopení David Lacman, autor hattricku. Domácí fotbalisté musí být za víkendovou sklizeň vděční. Od počátku hráli bez důrazu, pohybu a  větší přesnosti. V  prvním případě pykali za chybu Hojgra, ve druhém za penaltový zákrok Skácela. Za stavu 0:2 je postavila na nohy nejen Havlíčkova paráda vyčarovaná z  otočky, ale i  přestávková bouřka v kabině. V 58. minutě se za velkým vápnem napřáhl Michal Roller a bombou pod břevno vyrovnal. „I tak platilo, že nejsme ve své kůži. Potom, co nám utekl Lacman, jsme znovu prohrávali,“ vyvracel oči Petr Dvořák. Jeho sobotní výběr se nacházel ve ztrátě do chvíle, než si v pokutovém území vykoledoval faul dravec Nejedlý. „Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byl náš bubeník Zdeněk Opravil. Svým neustálým bubnováním nás povzbuzoval celý zápas. Fanouškům se omlouváme, že jsme je nepotěšili fotbalem, který si zaslouží,“ dodal trenér Zvole.

BRANKY: 44. a  76. D. Havlíček, 58. Roller – 5., 38. a 66. Lacman. Diváci: 84. ZVOLE: Šikl – Fiedler, G. Skácel, T. Hojgr, Daříček – J. Ospálek, Roller, L. Plhák, Stolarik – D. Havlíček, O. Nejedlý. Střídali: 54. V. Plhák, 69. A. Navrátil, 79. Urban, 84. Kol, 89. D. Nejedlý. (mum, bob)