Loštická parta náramně šlape

HNĚVOTÍN – Loštická parta šlape jako už dlouho ne. Fotbalový soubor dirigovaný hrajícím koučem Josefem Mikešem se stává postrachem všech soupeřů. K tomu, aby přeskočil hněvotínskou překážku, potřeboval pětačtyřicet minut hry.

I. B TŘÍDA B HNĚVOTÍN – LOŠTICE 1:4 (1:4)

I  když v  základní sestavě hostujícího týmu scházel ženich Kneifel, svatební gratulant Ďurček a dva stabilní záložníci Čulík a  Göbl, Loštice se změnami v  sestavě rozházet nenechaly. Po čtvrthodinovém sehrávání odcentroval Šváb a  u  zadní tyče hlídkující Mikeš usměrnil míč do sítě hlavou – 0:1. O  událostech, které provázaly závěr úvodní půle, se bude ještě dlouho vyprávět. Během šesti minut padly čtyři góly! Po trestném kopu Vinklera vykouzlil parádní volej Krejčí. O chvíli později se znovu připomněl dobře hrající Mikeš. Tentokrát chytrou českou uličkou, díky níž proslavil spoluhráče Morávka. Hosté si sice neodpustili chvilkové uspokojení spojené s  nedůrazem ve vápně (balón protlačil za brankovou čáru Juřen), zbytečné zaváhání ale velmi rychle napravili. Z rukavic brankáře vypadnutý míč po vysokém pasu od Vinklera pohotově doklepával dobíhající Mikeš. „Mám radost z  výsledku i  dalšího venkovního vítězství. Ačkoliv jsme po přestávce mohli jen bránit, dál jsme se tlačili i  do útoku. Stačilo pár centimetrů a místo dvou břeven jsme mohli přidat další góly,“ uvědomoval si trenér Loštic.

BRANKY: 45. Juřen – 18. a 45. Mikeš, 39. M. Krejčí, 41. R. Morávek. Diváci: 86. LOŠTICE: Kulatý – J. Gereš, V. Plhák, Rozsypal, Šváb – Faltýnek, J. Vinkler, Petrecký – R. Morávek, Mikeš, M. Krejčí. Střídali: 46. Volek, 46. Havelka, 72. Nedoma, 77. Šmirg, 82. M. Vykydal. (mum, bob)