Krobot se svým novým filmem vyprodal zábřežské kino

Po velké premiéře na filmovém festivalu v Karlových Varech se film herců Dejvického divadla a režiséra Miroslava Krobota Velká premiéra dočká také několika předpremiér v Olomouckém kraji. Zábřežské kino Retro snímek promítne už ve středu 20. července.

Velkou premiéru zde před vyprodaným hledištěm osobně uvedou tvůrci filmu v doprovodu početné herecké delegace.
„Je vidět, že Miroslav Krobot, který v Zábřehu žil do svého odchodu na vysokoškolská studia, má ve městě početnou základnu fanoušků. Jsme vděční za to, že jeho nový snímek vyprodal naše kino už týden před svým uvedením,“ pochvaluje si vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková. Do hlavních rolí svého třetího filmu si Krobot vybral herce Pavla
Šimčíka a Ivu Janžurovou, do dalších rolí obsadil Kláru Melíškovou, Ivu Pazderkovou, Jenovéfu Bokovou nebo Jakuba Žáčka. Postavu šéfa místního divadla si zahrál sám a je také spoluautorem scénáře, který napsal v tandemu s olomouckým psychologem Lubomírem Smékalem, svým spolužákem ze zábřežského gymnázia.

Kromě režiséra Krobota a scenáristy Smékala se zábřežští diváci mohou těšit také na setkání s Pavlem Šimčíkem, Klárou Melíškovou, Jakubem Žáčkem a dalšími herci. Projekce filmu odstartuje v kině Retro s úderem osmnácté hodiny, následnou besedu bude moderovat redaktorka olomouckého rozhlasu Dita Vojnarová. Filmové dostaveníčko zakončí neformální setkání s tvůrci filmu na dvorečku kina.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*