Ševčík rozehrál další show, Brodek skolil hattrickem

RAPOTÍN • Hola, hola, divize volá? Fotbalisté Rapotína se můžou chlubit báječným nakročením do sezóny, z  pozice soutěžního nováčka dovedli do vítězného konce další utkání. K  plnému bodovému zisku je nasměroval čistý hattrick Jiřího Ševčíka.

KRAJSKÝ PŘEBOR RAPOTÍN – BRODEK 4:1 (2:0)

V souboji nováčků zahájil svůj střelecký koncert ve 21. minutě. Spoluhráč Svačinka jej balónem za obranu vyslal do brejkové situace, v  nichž se osvědčený kanonýr mýlí jen zcela výjimečně. Snajpr získaný v  létě z  Maletína se podruhé prosadil jako exekutor pokutového kopu. Jaroslav Klemsa zatáhl míč do šestnáctky, byl v  ní podražen k  zemi a  Ševčík se z bílého bodu nespletl. Herní náčiní napral k levé tyči mimo dosah strážce Běhalíka. Nenudil se ani Filip Skýva. V době, kdy se herní iniciativa přelévala ze strany na stranu, svůj tým několikrát podržel důležitými zákroky. Kapituloval až v  81. minutě. Odchovanec Šumperka nedosáhl na parádně zakroucený trestňák Filipa Zedka, který luxusním provedením vymetl levý vinkl. Rapotínu snížení Hanáků příliš neuškodilo. Ševčík s Kobzou se při zahrávání rohu domluvili na smluveném signálu. Prvně jmenovaný si naběhl do volného prostoru a  bez přípravy nezadržitelně skóroval rovnou z první – 3:1. Domácí stále neměli dost. Ve druhé minutě nastaveného času odcentroval Šebela a střídající Drozd gólový účet víkendového střetnutí uzavřel. Ač poněkud kostrbatě, nakonec se přece jen dostal k  úspěšnému zakončení. „Výsledkově se nám daří, herně je to trochu horší. Naše největší nemoc a  slabina se nejčastěji projevuje, když vedeme a zničehonic polevíme. Z  dobře rozehraného zápasu jsme schopni udělat zbytečné drama,“ postěžoval si vedoucí Rapotína Milan Stratil.

BRANKY: 21., 37. a 84. Ševčík, 92. Drozd – 81. Zedek. Diváci: 168. RAPOTÍN: F. Skýva – Cejpek, Najman, D. Scheuter, D. Jurka – Simon, M. Jankovič, J. Klemsa – Svačinka, Ševčík, M. Kobza. Střídali: 46. Drozd, 58. B. Hudec, 63. Šebela, 85. J. Svoboda. (mum)