S góly se roztrhl pytel

ŠUMPERK • Fotbalisté Šumperka utnuli gólový půst a konečně se rozstříleli. V malém okresním derby to ale nebylo na žádné přehnané vyskakování. Nedaleký Rapotín porazili rozdílem jediné branky a po skončení sobotního střetnutí je musely bolet odřené uši.

Petr Fišer
Bohumil Tesař

Svěřenci Zdeňka Opravila chtěli najet na vítěznou vlnu po třech vysokých porážkách s rezervou Sigmy Olomouc, Lanškrounem a Uničovem. Posledně jmenovanému soupeři ze třetí ligy podlehli výsledkově jednoznačně hlavně zásluhou méně povedené druhé půle. Do pauzy inkasovali pouze jednou, když je vyplatil osvědčený střelec Aleš Krč.

Převaha Hanáků postupně narůstala, což se začalo projevovat i na skóre. Domácí si prožili nejhororovější úsek hry mezi 58. a 62. minutou. Na další trefu exsparťana Krče rychle navázal mladíček Svoboda a bylo to 0:3. Zatímco hosté se prosadili čtyřikrát, šumperské pokusy se míjely účinkem.

SOBOTNÍ UTKÁNÍ
ŠUMPERK – RAPOTÍN 3:2 (1:0)

První půli víkendového střetnutí kazily časté nepřesnosti na obou stranách. Zpočátku lepší a aktivnější Šumperk se ujal vedení ve 23. minutě, kdy nechal promluvit svoji šikovnou levačku exekutor trestného kopu Lavrovič.

Rapotín po přestávce začal vystrkovat růžky a s obrátkou stran se dočkal rychlého vyrovnání. Jankovič vysunul Drozda, ten se uvolnil šikovnou kličkou a bezpečně zavěsil.

Hostům se vymstilo, že na chvíli vypadli z tempa. Nakupili několik chyb a za dvě z nich zaplatili gólovou daň. Nejprve je po dobré kombinaci soupeře vytrestal chladnokrevnou koncovkou Žák a o chvíli později hasili další vzniklý požár pouze za cenu penaltového faulu. Nařízený pokutový kop proměnil s velkým přehledem šikula Linet.

Odvážně napadající rapotínští fotbalisté mohli živit remízovou naději do poslední nastavené minuty. Zleva centrující Drozd posadil míč na hlavu důsledného Bartošíka a ze Zábřeha zaskakující brankář Max podruhé kapituloval.

„Momentálně jsme v plné přípravě a výsledky přátelských zápasů vůbec neřeším. Hlavně nám jde o to, abychom se co možná nejlépe nachystali na start mistrovské soutěže,“ řekl po těsném vítězství nad protivníkem z nižšího výkonnostního patra trenér Šumperka Zdeněk Opravil.

BRANKY: Lavrovič, Žák, Linet – Drozd, Bartošík.

ŠUMPERK: Max – Olejník, M. Smrž, Liďák, Kováč – Demeter, Nízký, Lavrovič – Jurásek, Sadil, Cikryt. Střídali: Ondráček, Bouchal, Musílek, Linet, Žák.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

12. ČERVNA: Lanškroun – Šumperk 3:0. 19. ČERVNA: Šumperk – Uničov 0:4. 27. ČERVNA: Šumperk – Rapotín 3:2. 11. ČERVENCE: 10.00 Letohrad – Šumperk. 14. ČERVENCE: Šumperk – Sigma Olomouc B (v jednání). 18. ČERVENCE: 10.00 Šumperk – Sigma Olomouc U18. 21. ČERVENCE: 17.00 Šumperk – Sigma Olomouc U18. 25. ČERVENCE: 10.30 Šumperk – Ústí nad Orlicí.

V duelu Šumperka proti Rapotínu se více vzruchu urodilo až ve druhé půli. foto: Petr Fišer