Poprvé bodově na suchu, Drakům se stalo osudné zbytečné vyloučení

PRAHA • Ještě na začátku 53. minuty drželi senzační vedení. Senzační i proto, že v průběhu první třetiny nechali soupeře odskočit na tříbrankový rozdíl. Hokejistům Šumperka se v sobotním střetnutí stalo osudné vyloučení kapitána Kindla. Přesilovce Slavie se neubránili a v závěru inkasovali ještě jednou. Nakonec jim zbyly jen oči pro pláč.

Petr Fišer

Draci bodovali ve čtyřech
zápasech za sebou. Naprázdno
vyšli až z víkendového utkání
se Slavií Praha. foto: Petr Fišer

PRVNÍ LIGA SLAVIA PRAHA – DRACI ŠUMPERK 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)

Trenéři Draků poprvé v sezóně upřednostnili Martina Holíka. Dvaadvacetiletý brankář se na ledě zdržel pouze jednu zápasovou část. Zpátky mezi náhradníky ho vyhnaly dorážka Krejčího z ostrého úhlu, neutěsněná škvíra mezi betony při nájezdu Žejdla a podobný gól úspěšně pronikajícího Pšeničky, jenž útočným pásmem „protančil“ jako by se nechumelilo. Šumperk vrátilo do hry snížení Roka Macuha. Ač byl slovinský bijec atakovaný jedním z obránců, dokázal dopravit černou gumu za brankovou čáru. Nastartoval tím nevídaný obrat. Po střele Vildumetze a šikovném přistrčení od Macuha neměl s napnutím sítě sebemenší problémy nepokrytý Vojtěch Šilhavý. Slávisté vypadli z role a o chvíli později kapitulovali potřetí. Vildumetz vyslal do úniku Denise Kindla, jehož zakončení z pravé strany bylo milimetrově přesné i účinné zároveň. Parádní zmrtvýchvstání v podání obživlých Draků dosáhlo maxima v čase 33:09. Kindl posunul kotouč na Daniela Vachutku, ten si v prostoru mezi kruhy našteloval herní náčiní na ránu tahem, a protože gólmanova lapačka máchla do prázdna, hosté mohli znovu slavit. Na koni byli až do momentu, než usedl za katr elitní centr Kindl. Bek Kružík vypálil, Všetečka v pádu vytvořil miliónovou pozici pro Filipa Vlčka a bylo to 4:4. Nerozhodný stav v Edenu nevydržel. Pouhých 103 sekund před třetí sirénou fantastickým způsobem zakombinovala trojice Kružík, Vlček, Všetečka a posledně jmenovaný zásahem do odkryté klece rozhodl o tom, že prodloužení k rozřešení vítězného týmu nebude zapotřebí. Všechny body zůstaly v Praze.

„Z výsledku jsme samozřejmě zklamaní. Zároveň musím jedním dechem dodat, že jsme padli zaslouženě. Díky hloupému a nedisciplinovanému závěru jsme si zápas prohráli sami. Hlavu nám setnulo to, že jsme nepochopitelně bláznili až do konce. Je to škoda,“ zalitoval hlavní kouč hostujícího mužstva Martin Janeček. „Nemyslím si, že by si Šumperk nezasloužil ani bod. Až na úvodní minuty, kdy nám to tam docela nezaslouženě napadalo, to bylo vyrovnané utkání. Kluky jsme nabádali, ať neubírají na aktivitě, že soupeř určitě přidá. Přesto nám nástup do druhé třetiny nevyšel. Vzhledem k okolnostem jsme chtěli aspoň vyrovnat, ve finále to pro nás dopadlo ještě příznivěji. Jsme za to strašně moc rádi. Byla to velmi těžká partie, kterou naši hráči vyloženě ubojovali,“ navázal na svého kolegu trenér Pražanů Pavel Kolařík.

BRANKY: 4. Krejčí – 1:0, 6. Žejdl (Havel) – 2:0, 18. Pšenička (Ondráček) – 3:0, 19. Macuh (A. Furch, P. Kratochvíl) – 3:1, 21. Šilhavý (Macuh, Vildumetz) – 3:2, 23. D. Kindl (Vildumetz, Pěnčík) – 3:3, 34. Vachutka (D. Kindl, Macuh) – 3:4, 53. Vlček (Všetečka) – 4:4, 59. Všetečka (Kružík) – 5:4. Vyloučení 5:4, využití 1:1, střely na branku 37:27, 700 diváků.

DRACI ŠUMPERK: M. Holík (21. Mokry) – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, A. Scheuter – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Antoníček, Spratek, J. Horký.

17.Kadaň 0 5 10:24 0

DALŠÍ PROGRAM: 6. KOLO – středa 29. září: 18.00 Šumperk – Třebíč. 7. KOLO – sobota 2. října: 17.00 Sokolov – Šumperk. 8. KOLO – středa 6. října: 18.00 Šumperk – Prostějov.