Kozlové měli raketový nástup, Peksu vyhnali za dvanáct minut

KOLÍN • Než se šumperští Draci v  Kolíně rozkoukali, prohrávali o dva góly. Domácí hokejisté neměli pro jejich liknavé nakročení žádné pochopení a  rozčarovaného Marka Peksu vyhnali z  branky za necelých dvanáct minut hry. Gólmanská jednička hostujícího týmu nedochytala druhé utkání v řadě.

PRVNÍ LIGA KOLÍN – ŠUMPERK 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)

Kolínští Kozlové jsou v  první lize menší raritou. I když vedení klubu souhlasilo s postupem do vyšší soutěže, většině hráčů ponechalo poloprofesionální smlouvy. Ti tak chodí do civilního zaměstnání a hokej mají jako koníček, jemuž se věnují naplno v osobním volnu. V  souboji nováčků jasně ovládli zahajovací dějství. Sebevědomí Šumperka nalomila prudká rána Miroslava Kukly z mezikruží a o chvíli později i  povedená souhra třetí formace vyšperkovaná neomylným zameteným kotouče za brankovou čáru v podání Jakuba Petržilky. Draci se začali probouzet z ošklivého snu až v momentě, kdy jejich manko narostlo na hrozivé čtyři zásahy. Po dvojnásobném snížení a vyvolání naděje je v době sílícího rozmachu přibrzdily dva direkty, které dělila necelá minuta. Když už nic, snažili se až do konce. Po snadném zásunu Tadeáše Jaroše do prázdné klece je vrátila zpátky do zápasu další lahůdková trefa jmenovce Krále. I ve druhém případě umístil kotouč pod horní tyčku do blízkosti šibenice. Jenže to nestačilo. Tříbodovou výhru Kozlů zpečetil v  54. minutě Václav Jankovský.

BRANKY: 4. Kukla (Z. Král) – 1:0, 5. Petržilka (Síla) – 2:0, 12. Jankovský (Šafránek) – 3:0, 18. Stehlík (Zdeněk) – 4:0, 22. T. Král (Gewiese) – 4:1, 32. Baláž (Jaroš, Kabelka) – 4:2, 35. Mašín (Semirád) – 5:2, 35. Z. Král (Jankovský) – 6:2, 39. Jaroš (Ševčík, Milfait) – 6:3, 46. T. Král (Krejčiřík, Věntus) – 6:4, 54. Jankovský (Šafránek) – 7:4. Vyloučení 4:2, bez využití, v  oslabení 0:1, střely na branku 41:27. DRACI ŠUMPERK: M. Peksa (12. Altrichter) – Kabelka, Gewiese, Ševčík, Nepokoj, Dosek, Věntus – Baláž, Milfait, Jaroš – Kratochvíl, T. Král, Krejčiřík – Hroch, Spratek, L. Kučera – Danielčák, Krč, Blaško. (mum