Jako na horské dráze

ŠUMPERK • Nahoru, dolů, nahoru, dolů. Jako by se jim zalíbila jízda na horské dráze. Šumperští hokejisté po středečním výbuchu znovu najeli na vítěznou vlnu. V souboji nováčků zdolali Kolín i přes skutečnost, že se jejich sestava šila horkou jehlou.

PRVNÍ LIGA ŠUMPERK – KOLÍN 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

V sobotu se na Tyršově stadiónu předvede tabulkový lídr vedený slavným Jaromírem Jágrem. Pro domácí Draky bude prestižní souboj s Kladnem posledním utkáním v sezóně. foto: Sport.aktualně.cz

Ke třem marodům nově přibyli zranění Ševčík a Milfait. Aby toho nebylo málo, dvojice mladíků Machů – Altrichter odcestovala na sraz reprezentační osmnáctky. Trenér Sobotka měl k dispozici jen pět obránců a pokud šlo o ofenzívu, ve složení útoků z poslední doby nezůstal kámen na kameni. Zpočátku to bylo znát. V  polovině třetí minuty smolně fauloval v  pádu jeden z mnoha mladíčků Horký a  Václav Jankovský ho v  nabídnuté přesilovce po 58 vteřinách vyhnal zpátky na led šikovnou tečí. Při absenci Milfaita připadlo kapitánské céčko Tadeáši Jarošovi a  byl to právě nejproduktivnější hráč Šumperka, jenž nasměroval svůj tým k obratu. Nejprve se vložil do nahození Kabelky a vyrovnal. Na konci úvodní části se zaskvěl jako exekutor trestného střílení. Zalehnutí kotouče v brankovišti se hostům nevyplatilo, pracovitý forvard zvolil oblíbené provedení samostatného nájezdu se zakončením pod vyrážečku a byl úspěšný. Ačkoliv se nadějné příležitosti rodily na obou stranách, stav 2:1 byl aktuální až do 46. minuty. V  sobotu dvougólový střelec Jankovský si náramně vyhověl se spoluhráčem Kuklou a Kozlové srovnali krok. Jenže se dlouho neradovali. Do třetí šumperské formace posunutý Jan Kučera se exkluzivním způsobem prohnal po levé straně a fantasticky provedený výpad vyšperkoval do dokonalosti bekhendovou parádou – 3:2! Kolín znovu znejistěl a v 50. minutě si podřízl větev trestuhodným zaváháním v  obranném pásmu. Role kata se s  chutí chopil Jan Bernovský. A to ještě nebylo všechno. Když do sítě zapadla i  kuriózní teč Jozefa Danielčáka, kterého po přihrávce od Jaroše málem sestřelil dvoumetrový bek Záruba, o výhře Draků nebylo pochyb. „Po špatném začátku se kluci dokázali semknout. Ve druhé třetině dost často propadali a  naštěstí je podržel brankář Altrichter. Zlomovým momentem byla naše blesková odpověď na kolínské vyrovnání. Na závěr nás čekají dva soupeři ze špičky tabulky, i proto jsem rád, že jsme si po vysoké porážce se Sokolovem trochu zvedli sebevědomí,“ řekl Martin Sobotka.

BRANKY: 4. Jankovský (Husa) – 0:1, 15. Jaroš (Kabelka, Baláž) – 1:1, 19. Jaroš (TS) – 2:1, 46. Jankovský (Kukla) – 2:2, 47. J. Kučera (Blaško, Kabelka) – 3:2, 50. Bernovský (T. Král, Krejčiřík) – 4:2, 57. Danielčák (Záruba, Jaroš) – 5:2. Vyloučení 3:4, využití 0:1, střely na branku 27:33. ŠUMPERK: M. Altrichter ml. – Kabelka, Volráb, Záruba, Dosek, Viktorin – Jaroš, Baláž, Danielčák – Krejčiřík, T. Král, Bernovský – Blaško, J. Kučera, L. Kučera – J. Horký, Kaplan, A. Scheuter.

TABULKA 1.Kladno 21 10 116:79 65 2.Přerov 23 10 109:80 64 3.Jihlava 21 10 116:74 61 4.Vrchlabí 20 11 116:78 59 5.Třebíč 17 14 94:80 55 6.Poruba 17 14 99:81 53 7.Litoměřice 18 13 115:102 53 8.Vsetín 18 13 87:78 53 9.Sokolov 17 14 123:101 50 10.Slavia P. 16 16 95:94 49 11.Prostějov 16 15 111:97 47 12.Ústí n.L. 14 17 84:102 42 13.Fr.-Místek 13 19 89:107 39 14.Havířov 12 19 83:85 38 15.Benátky 12 19 81:100 38 16.Kolín 13 18 89:119 37 17.Šumperk 7 25 80:138 24 18.Kadaň 6 25 74:166 16

ZÁVĚREČNÝ PROGRAM STŘEDA 3. BŘEZNA: 16.00 Vrchlabí – Šumperk. SOBOTA 6. BŘEZNA: 17.00 Šumperk – Kladno.