Střihli pásku, utkali se s Amforou a slaným dětem předali 25 tisíc korun. Nový postřelmovský sportovní areál je od 31. srpna otevřený

POSTŘELMOV · I přes přísná hygienická opatření zažil Postřelmov den s velkým D. Počasí, organizace ani program, který otevření nového sportovního stánku provázel, neměly podle zúčastněných chybu.

„Byl jsem u toho 31. 7. 2021,“ hlásali pořadatelé nápisem na tričku a s nimi se na otevření nového sportovního areálu, okořeněné přátelským utkáním s pražsku Amforou, přišlo podívat téměř patnáct set lidí. Nechybělo stříhání pásky, nejhranější „radečkovský“ song BRA3, operní árie hráče Amfory Jakuba Rouska, Vzhůru k výškám Heleny Vondráčkové a Lešek Semelka v poločase.

Místní mažoretkové mládí pak stadión otevřelo prvorepublikovým Holduj tanci pohybu, v programu se předvedly i zábřežské mažoretky a před nimi členové nejen fotbalových přípravek. „Jsem spokojen. Na nové hřiště jsem čekal 44 let,“ svěřil se osmdesátiletý místní senior, dosud ve fotbale vypomáhající. Seznam míst, kde všude podle něho mělo hřiště vyrůst, se zastavil na osmi. „Už jsem se bál, že se toho nedožiju,“ sekundoval mu o něco málo mladší druh ze sousedního Sudkova.

Na své si přišly také děti. Nejen na nafukovacích hradech a hracích prvcích hřiště, ale také při atraktivních soutěžích o ceny, které pro ně Amfora o přestávce zorganizovala. Podívat se přišel i kamarád z mokré čtvrti, vodník z Desné, který se ukázal nejen jako zanícený fotbalový fanda, ale také jako vtipný společník. Lidé pochvalně pokyvovali hlavami a areál i jeho služby většinou chválili. „Když mě před dvěma lety pan starosta seznamoval se záměrem, přál jsem Postřelmovu, ať se to podaří.

Dnes jsme tady a jsem tomu rád,“ nechal se slyšet senátor Miroslav Adámek, který se s početnou delegací zástupců obcí a kraje ujal stříhání pásky. „Byl jsem trochu naměkko, bylo to takové zadostiučinění za práci pro obec,“ sdělil nejsilnější dojem z otevírání Jaroslav Nimrichtr, který jako předchozí starosta pomáhal investici vytvořit podmínky. „Už jsme projeli spoustu stadiónů a sportovních areálů, ale tak pěkný areál neměl nikdo,“ zhodnotili výsledek, který v celkovém nákladu přišel na 65 miliónů korun, fotbalisté z klubu Amfora. Kromě krajské dotace ho obec z větší části zaplatila z vlastního rozpočtu, posíleného úvěrem. „Jsme finančně zdravá obec a úvěr jsme dostali bez problémů. Že bychom se z pozice staveb a nutných oprav na několik let zastavili, tak to určitě není,“ okomentoval kolektivní rozhodnutí radních o realizaci stavby Miroslav Vláčel ze správy a údržby majetku obce.

„Dva a půl roku se stavělo. První plány vznikly v roce 1960, rozhodnutí stavět přišlo před deseti roky a pak se čekalo na dotace. Nakonec jsme stavěli i bez nich, protože to, na čem jsme hráli, bylo propůjčené a ve špatném stavu,“ objasnil historii záměru starosta obce Jiří Pumprla. „Trávníkové hřiště je určeno pro fotbal, antukové kurty pro volejbal a nohejbal, na volných travnatých plochách se může vyřádit veřejnost. Do budoucna plánujeme tréninkové hřiště a rozvojový prostor například pro budování nafukovací haly,“ shrnul využití Pumprla. Postřelmovští se novým areálem nejen chlubili, ale mysleli také na potřebné. Zástupcům Klubu cystické fibrózy, známější pod pojmem „slané děti“, předali šek na pětadvacet tisíc korun jako padesátiprocentní výtěžek ze vstupného. Amfora se přidala obnosem z dobrovolné sbírky na místě. Kromě místní desetileté Amálky peníze poslouží na léčbu zhruba šestistovky českých dětí postižených touto nemocí. text + foto: Vladimíra Bartoňová

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*