Krátce z krimi

>> Nezvaný host v domě
ŠUMPERK · Škodu za předběžně osm tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý zloděj, který se v neděli 11. dubna někdy mezi třetí a devátou hodinou ranní vloupal v ulici Bratří Čapků v Šumperku do jednoho z bytových domů. Lupič slídil také ve společných prostorech domu, zpoza dveří bytů si odnesl dvoje sportovní značkové boty a z nezajištěné sklepní kóje přes dvacet lahví alkoholu.

>> 2,5 promile za volantem? Pro někoho žádný problém!
ŠUMPERK · V policejní cele skončil v pondělí 12. dubna 39letý řidič osobního vozidla, kterého krátce po půlnoci zkontrolovali v Šumperku strážníci městské policie. Před jízdou totiž notně popil a při dechových zkouškách strážníkům opakovaně nadýchal hodnoty okolo 2,5 promile. Stal se tak důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, a tak strážníkům nezbylo, než na místo přivolat policisty. Ti podnapilého muže zadrželi a po provedení nezbytných prvotních úkonů ubytovali k vystřízlivění v policejní cele. Za uvedený trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit až roční trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

>> Muž nepřispívá na výživu svých dětí, jak má
ŠUMPERK · Šumperští policisté prověřují podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle prvotního šetření 62letý muž řádně neplní vyživovací povinnost vůči svým dvěma nezletilým dětem. Povinnost vyživovat nezletilé dítě obecně vyplývá z příslušných ustanovení občanského zákoníku. Muži však byla tato povinnost dále upravena rozsudky Okresního soudu v Šumperku. Od listopadu roku 2018 do současné doby měl jeho dluh na výživném přesáhnout částku padesáti tisíc korun. V případě prokázání viny muži hrozí až roční trest odnětí svobody.

>> Bez řidičáku a pod vlivem drog
ZÁBŘEH · Hned z několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se bude muset před příslušným správním orgánem zodpovídat 34letý muž, kterému ve čtvrtek 15. dubna před 23. hodinou v Zábřeze překazili jízdu policisté z oddělení hlídkové služby. Nejenže muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění, navíc za volant usedl nejspíš pod vlivem drog. Orientační test měl pozitivní na amfetamin/metamfetamin i na kanabis. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Ke kontrole nepředložil ani doklad o sjednaném zákonném pojištění vozidla. Ve správním řízení mu hrozí až dvouletý zákaz řízení, pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun a sedm trestných bodů. (ms)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*