Znovu Mikeš! Loštice mají „šestibodového“ hrdinu

LOŠTICE • Jediným gólovým tahem v celém utkání rozsoudil těsnou partii v Černovíru. Hrající trenér loštických fotbalistů Josef Mikeš se střelecky zaskvěl i v nedělním derby ve Zvoli. V průběhu 47. minuty upravoval na 2:0, a jak se později ukázalo, znovu to byla branka vítězná. Domácí sice nabrané manko rychle zkorigovali, ale k vyrovnání se přes veškeré úsilí nedopracovali.

I. B TŘÍDA B ZVOLE – LOŠTICE 1:2 (0:1)

Protože se trávník v Lošticích ocitl po vydatných deštích pod vodou, na poslední chvíli došlo k pořadatelské výměně. Hosté se ve Zvoli cítili jako doma, poprvé udeřili už ve třicáté sekundě! Soupeřův nedůraz při bránění uvítal Martin Krejčí, jehož ránu vyslanou z pokutového území zastavila až síť. Svižné tempo neustávalo ani ve druhé půli, jejíž úvod byl z diváckého pohledu hodně zajímavý. Standardní situace zahrávaná Ďurčekem přistála v prostoru velkého vápna, kde zaúřadovala hlava bojovníka Mikeše. Domácí odpověděli velmi rychle. Loštická defenzíva se nechala přečíslit, což nahrálo do karet Lukáši Plhákovi. Ostrou dělovkou málem protrhl síť v blízkosti šibenice. I když se fotbalisté Zvole snažili, seč jim síly stačily, Loštice je k ničemu dalšímu zásadnímu nepustily. Vyhrály tak druhé venkovní střetnutí v řadě. „Šest bodů ze šesti možných? Nic lepšího jsme si na začátek sezóny nemohli přát,“ prohlásil spokojeně klubový funkcionář Slavomír Pospíšil. „Troufám si tvrdit, že dnes nevyhrálo lepší mužstvo. Výsledku by více slušela remíza. Bohužel nás dál trápí chronická bolest v podobě neproměňování šancí,“ mrzelo hlavního trenéra hostitelského týmu Petra Dvořáka. BRANKY: 51. L.Plhák – 1.Krejčí, 47. Mikeš. Diváci: 100. ZVOLE:Šikl – Fiedler, Skácel, D.Nejedlý, Daříček – D.Havlíček, L.Plhák, L. Ospálek, Stolarik – O. Nejedlý, J. Ospálek. Střídali: 65. Šimek, 69. V. Plhák, 84. Urban. LOŠTICE: Kulatý – Volek, Ďurček, Kneifel, J. Gereš – Petrecký, Göbl, Čulík – Mikeš, R. Faltýnek, Krejčí. Střídali: 87. Bednařík, 90. Nejezchleba. (mum, bob)