Vyloučení, které přišlo draho. Draky sejmul přesilovkový gól

LITOMĚŘICE • Ještě na začátku 59. minuty drželi nerozhodný stav 3:3 a  více než zdatně útočili na první venkovní bod. Jenže smůla. Šumperští hokejisté neubránili přesilovku Litoměřic a z dlouhého zájezdu na české území nevytěžili vůbec nic. Přestože mohli.

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA LITOMĚŘICE – ŠUMPERK 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Draci po návratu do první ligy poprvé skórovali až v prostřední třetině druhého utkání, pětistovku diváků potěšil přesilovkovým zásahem zadák Kabelka. V Litoměřicích jim pšenka nekvetla, remízový stav ztratili v předposlední minutě. foto: Petr Fišer

žoval stejný nešvar jako v  úvodním kole ve Vsetíně. Nedávali šance a  dostávali hloupé góly. Na rozdíl od valašské výpravy se ale do špatně rozehraného střetnutí dokázali vrátit. Nejprve se prosadil důsledný Baláž a po něm i výletník Gewiese. A  když na třetí branku protivníka odpověděl šťastlivec Jaroš, zavánělo to už druhým prodloužením v jednom týdnu. Po vyloučení obránce Řezáče na něj nedošlo. Beran v  početní převaze drze vybruslil do předbrankového prostoru, kde vydoloval rozdílový zásah „Kališník“ Válek. „Jsme zklamaní. Od poloviny zápasu jsme předváděli parádní hru. Bohužel to nevyšlo. Dvě minuty před koncem faulovat, to se prostě nesmí. Od začátku soutěže doplácíme na školácké chyby, které se opakují,“ smutnil kouč Draků Martin Sobotka. „Šumperk hrál dobře organizovaně, měl rychlý přechod do útoku a byl pro nás hodně nepříjemný. Na nás se projevovalo, že nejsme v pohodě. Kluci to ubojovali silou vůle,“ navázal na svého trenérského kolegu Daniel Tvrzník.

BRANKY: 3. Čermák (Jícha) – 1:0, 16. Výtisk (Hašek) – 2:0, 32. Baláž (Gewiese, Jaroš) – 2:1, 45. Gewiese (Kratochvíl) – 2:2, 54. Toman (Novák) – 3:2, 56. Jaroš (Milfait, Gewiese) – 3:3, 59. Válek (Beran) – 4:3, 59. Jánský (Jícha) – 5:3. Rozhodčí Valenta a Hucl, vyloučení 6:5, využití 1:1, střely na branku 40:33, 504 diváků. ŠUMPERK: M. Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Weintritt – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, T. Král, Kratochvíl – Hroch, Spratek, Uhlík – L. Kučera, A. Scheuter, Horký

TABULKA

DALŠÍ PROGRAM 4. KOLO – 23. září: 18.00 Šumperk – Slavia Praha. 5. KOLO – 26. září: 17.00 Poruba – Šumperk. 6. KOLO – 28. září: 17.00 Šumperk – Dukla Jihlava. 7. KOLO – 30. září: 18.00 Třebíč – Šumperk. 8. KOLO – 3. října: 17.00 Šumperk – Frýdek-Místek. 9. KOLO – 7. října: 18.00 Prostějov – Šumperk. 10. KOLO – 10. října: 17.00 Šumperk – Benátky n. J. 11. KOLO – 14. října: 18.00 Ústí n. L. – Šumperk. 12. KOLO – 17. října: 17.00 Šumperk – Kadaň. 13. KOLO – 21. října: 18.00 Sokolov – Šumperk. 14. KOLO – 24. října: 17.00 Kolín – Šumperk. 15. KOLO – 28. října: 17.00 Šumperk – Vrchlabí. 16. KOLO – 31. října: 17.00 Kladno – Šumperk. 17. KOLO – 9. listopadu: 18.00 Šumperk – Přerov.