Mináře sesadila „Hvězda“, Filipiová doběhla na vrchol

ŠUMPERK • Marka Mináře v  cestě za obhajobou prvenství předstihl expres, který dojel na druhý ročník běžecké akce ŠumpeRUN z města perníku. Za pardubickou Hvězdu závodící Jan Janů porazil reprezentanta v orientačním běhu o 43 vteřin a opanoval absolutní pořadí. Za mistrem republiky v běhu do vrchu z minulého roku a loňským šampiónem Minářem se v  cíli objevil jako třetí Vojtěch Bednarský. Mladší bratr známého triatlonisty Václav vyhrál kategorii juniorů.

Hlavní závod na deset kilometrů absolvovalo téměř 270 jednotlivců a  23 štafetových týmů. Mezi ženami se naplno rozhořelo domácí želízko v  ohni Eva Filipiová. Nejlepší Češka z loňského pražského půlmaratonu předvedla pozoruhodný výkon a  rychlým kmitáním nohou a strojovým tempem předčila velké množství mužských konkurentů.

ABSOLUTNÍ POŘADÍ 1. J. Janů (Hvězda Pardubice) 32:23, 2. M. Minář (Andrle Sport) 33:06, 3. Vojtěch Bednarský (TNF Bike Team) 33:53, 4. Václav Bednarský (TJ Šumperk) 34:29, 5. O. Pavelka (Rapotín) 34:37, 6. O. Jílek (KSU Šumperk) 35:08, 7. J. Ristovský (Hafani Nové Miláno) 35:19, 8. J. Šimek (Morek. cz) 36:39, 9. J. Jílek (KVS Šumperk) 37:40, 10. J. Škrobák (Olomouc) 38:44, 11. T. Smolicha 39:13, 12. P. Kacar (Brothers) 39:30, 13. E. Filipiová (Šumperk) 39:34, 14. M. Doubrava 39:49, 15. J. Hýbl (Dimpex Kosov) 40:26. (mum)