Druhý, první, první! David Jílek si potykal s velmi dobrou formou

ŠUMPERK • David Jílek se konečně může měřit s ostatními. A daří se mu. Ve třech po sobě jdoucích závodech zkompletoval dvě první a jedno druhé místo.

Petr Fišer

Menší triatlon, který ho zavedl do blízkosti Ostravy, sestával z  600 metrů plavání, dvaadvaceti kilometrů na kole a  závěrečného šestikilometrového běhu. Zábřežský rodák, jenž se v  posledních letech usadil s  rodinou v  Šumperku, byl na severu Moravy druhý nejrychlejší. Lepšího času dosáhl pouze Petr Cívela. „Druhé místo za Peťou a  před Lukášem Krpcem beru. Byl to velmi rychlý sprintík, který jsem stihl pod hodinu. Bylo to krásné zpestření.“ Jílek se snaží využívat každé příležitosti. Ujít si nenechal ani silniční časovku v rámci Chronometr Tour ve Štěpánově u  Olomouce. S  jakým výsledkem? Za jedna = první místo! „Všechno jsem bral v  rámci tréninku.

Do místa konání jsem si zajel na kole, takže to bylo bez nějakého speciálního ladění na závod…,“ popisoval ze svého pohledu sportovec tělem i duší. První větší akce ho čekala v Labe aréně. Ve veslařském areálu v  Račicích si mohl střihnout tratě polovičního Ironmana. Tedy 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21,1 km běhu. „Závod se jel na uzavřeném okruhu a  startovalo se intervalově po jedné minutě. I když je hromadný start určitě lepší, byla to menší rarita a  svým způsobem příjemná změna. Teď je to vlastně možná jediná příležitost, jak si tady pořádně zazávodit.“ Několikanásobný vítěz Wintermana strávil ve vodě, která měla necelých sedmnáct stupňů, 27 minut a  30 sekund. Pět cyklistických okruhů po osmnácti kilometrech dokončil za 2:14 hod. Průměrnou rychlost tlačil ke čtyřiceti kilometrům v  hodině. Svůj zasloužený triumf pak zpečetil při běžeckém kroužení. V  cíli se objevil v celkovém čase čtyři hodiny a  pět sekund. „Všechno vyšlo tak, jak mělo. Jen na kole hodně nepříjemně foukalo. Zato běh v  lese po měkkém podkladu se mi moc líbil,“ ohlédl se zpátky David Jílek. Největšího soupeře měl v Janu Wainerovi. O jedenáct let staršího policistu porazil takřka o dvě minuty. Třetí v pořadí, jímž byl příbramský Jan Hradecký, ztratil dalších pět.