Bílé Hvězdy se rozzářily v přesilovkách

TŘEBÍČ · Nejprve špatné nakročení a poté osudové pykání za dva prohřešky proti pravidlům, k  nimž došlo krátce za sebou. Hokejisté Šumperka si sobotní zápas první ligy prohráli v  úvodních sedmi minutách prostředního dějství. Od stavu 3:1 byla Horácká Slavia daleko sebevědomějším mužstvem, což potvrdila dalšími dvěma góly.

Petr Fišer

PRVNÍ LIGA TŘEBÍČ – ŠUMPERK 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Drakům se nejvíce povedla zahajovací část. V šesté minutě sice doplatili na zbytečný propad ve středním pásmu, jenže se nehrálo dlouho a s odr a ž e ný m pukem si po vzoru domácího M a t o u š e Hrubce věděl rady i Jozef Baláž. Hosté drželi s favoritem krok a při přečíslení dvou na jednoho nebyli daleko od vedoucí trefy. Tadeáše Jaroše ale vychytal fantastickým zákrokem brankář Jekel. Ke zlomu ve vývoji střetnutí přispěla individuální akce Martina Šťovíčka. Útočník domácího týmu se prohnal po pravém křídle a v čase 20:18 nadzvedl kotouč nad brankářskou vyrážečku jmenovce Altrichtera. Ve finiši zahajovací periody faulující Baláž mohl ve stejný okamžik začít plánovat předčasný návrat na ledovou plochu. V době, kdy na lavici hanby zpytovali svědomí Balážovi spoluhráči Dosek a Král, zvýšil na 3:1 Karel Nedbal. Při nadstandardní výhodě dvou mužů v poli si nabruslil na hranici kruhu pro vhazování a nekompromisní dělovkou důkladně otestoval kvalitu děrované sítě. Martin Altrichter víkendové střetnutí nedochytal. Mezi náhradníky odklouzal poté, co zmatky před jeho svatyní ukončilo doklepnutí dorážejícího Ladislav Bittnera. To běžela 35. minuta a „Bílé hvězdy“ se na zápasovém nebi rozzářily ještě výrazněji. Draci pykali za nedovolené počínání a porušování hokejových pravidel. Dvouminutový trest pro Milfaita sice ustáli bez úhony, v pokračujícím třebíčském náporu ale zaplakali nad výdělkem už popáté. U pravé tyče nedostoupený Bittner si musel připadat jako při přijímání narozeninového dárku. „Hlavní problém se skrýval ve skutečnosti, že jsme soupeře pustili do přesilových her. Zvláště do té pět na tři, kdy nám odskočil na dvě branky. S naším přispěním se dostal na koně a ve zbytku zápasu vývoj kontroloval. Utkání nám nevyšlo podle představ,“ uznal kouč Martin Sobotka. „Do první přestávky jsme byli lehkovážní a hráli tak, že jsme s předváděným výkonem nemohli být spokojení. Šumperk měl aktivnější pohyb a byl na tom o něco lépe. Nakopl nás důležitý gól na 2:1. Jakmile jsme dokázali využít i další přesilovku, tentokráte dvojnásobnou, definitivně jsme se uklidnili,“ navázal na Sobotku člen realizačního týmu Horácké Slavie Jaroslav Barvíř. BRANKY: 6. Hrubec (Vodička) – 1:0, 10. Baláž (Záruba) – 1:1, 21. Šťovíček (L. Chalupa) – 2:1, 27. Nedbal (Vodný) – 3:1, 35. Bittner (Psota) – 4:1, 46. Bittner (Šťovíček) – 5:1. Vyloučení 2:6, využití 2:0, střely na branku 44:22. ŠUMPERK: M. Altrichtetr ml. (35. M. Peksa) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Krejčiřík, Baláž, Danielčák – Jaroš, Milfait, Bernovský – J. Altrichter, T. Král, Kratochvíl – J. Horký, J. Kučera, Blaško – Kaplan.

Tabulka

1. Kladno 19 10 104:75 59 2. Přerov 21 9 101:76 58 3. Jihlava 19 10 107:69 56 4. Vrchlabí 19 10 105:68 56 5. Třebíč 17 12 90:73 54 6. Poruba 17 12 93:71 52 7. Prostějov 16 13 109:88 47 8. Litoměřice 16 13 103:97 47 9. Vsetín 16 13 78:76 47 10. Slavia P. 15 15 88:86 46 11. Sokolov 15 13 110:91 44 12. Ústí n. L. 14 15 78:87 42 13. Benátky 12 17 80:94 38 14. Havířov 11 18 78:80 35 15. Kolín 12 17 82:110 35 16. Fr.-Místek 11 18 78:99 33 17. Šumperk 6 24 75:131 21 18. Kadaň 6 23 68:156 16 DALŠÍ PROGRAM STŘEDA 24. ÚNORA: 18.00 Šumperk – Sokolov. SOBOTA 27. ÚNORA: 17.00 Šumperk – Kolín. STŘEDA 3. BŘEZNA: 18.00 Vrchlabí – Šumperk. SOBOTA 6. BŘEZNA: 17.00 Šumperk – Kladno. PONDĚLÍ 8. BŘEZNA: 18.00 Přerov – Šumperk.