Sokolská je před dokončením. Se složitým objížděním bude brzy konec

Jedna z hlavních dopravních tepen Zábřeha, Sokolská ulice, kde je od podzimu úplná uzavírka z důvodu rekonstrukce vodovodu a kanalizace, se vrací do normálu. Ještě pár dnů dokončovacích prací a složitému kličkování při objíždění uzavřených úseků bude konec. Týdnu na severu to ve čtvrtek 26. března potvrdil starosta města Zábřeha František John. Kanalizace je hotová, nyní se zasypávají výkopy a finišuje úprava rozbitých povrchů. 

„Poslední roury už jsou v zemi, odjela i těžká technika. Dělníci teď pracují na dokončovacích pracích a provizorních úpravách povrchu,“ sdělil John. 

Příští rok plánuje radnice vybudovat v lokalitě nový chodník. Opravu cesty by si měl vzít na starosti kraj. Zároveň se mají do obvyklého režimu vrátit i zastávky MHD, které byly kvůli stavbě přesunuty nebo dočasně zrušeny. Úlevu to přinese především obyvatelům sídliště na okraji Zábřeha, pro které byla zastávka na Sokolské jedinou spojnicí s centrem města.

„Čekáme na to a těšíme se. Do města za nákupy jsme tak museli s dětmi autem anebo z podstatně vzdálenější ulice Sušilové,“ svěřil se starší manželský pár z nedalekého Krumpachu. „Dojíždím za cvičením ze spodní části města a zřízení zastávky u sokolovny jsem vítala. Doufám, že až zase budeme moci do tělocvičny, bude už fungovat,“ přidala se seniorka z Ráječku. 

Jedna z hlavních tras při průjezdu městem, vedená přes horní náměstí okolo sokolovny až ke spojnici na Růžové údolí, by tak měla být otevřena v nejbližších dnech. (bav)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*