Šumperští fotbalisté ladí formu

ŠUMPERK, RÝMAŘOV • Dvě další přípravná utkání sehráli šumerští fotbalisté ve fázi zeštíhlování i posilování hráčského kádru. S brněnskou Spartou, účastníkem Jihomoravského krajského přeboru, přesvědčivě vyhráli 5:0, s účastníkem severomoravské divize Jiskrou Rýmařov prohráli 1:0.

Bohumil Tesař

FK ŠUMPERK – SPARTA BRNO 5:0 (1:0) ŠUMPERK · Brněnský tým, který si kondiční soustředění v  Petříkově zpestřil přípravným zápasem v  Šumperku, nehrál špatně. Dobře čelil útočnému snažení domácích vedenému středem, naopak útokům po stranách odolával s  velkou přízní fotbalového štěstí. Nebezpečné útoky zakončovali domácí střelci křížnými střelami, které vždy o  fous minuly brněnskou branku. K  jedinému gólu, který domácí fotbalisté za první poločas vsítili, jim pak musela přispět i  slabá chvilka, zaváhání v defenzívě hostů. Ve druhém poločase už domácí svoji převahu dokázali vyjádřit i  efektivní střelbou. Do hry nasazení dorostenci pomohli k  přímočařejší ofenzívě, tým dokázal dobře podržet míč na svých kopačkách a  z  vytvořených gólových příležitostí dokázal i  čtyřikrát skórovat. Herní převaha domácích také narůstala s úbytkem sil na straně brněnských hráčů, kteří měli v  nohách naběhané kondiční kilometry. Na straně Šumperka si trenér odzkoušel herní schopnosti celého širšího kádru.

Góly Šumperka: Linet, Žák, Václavek, Barčík, Podhorný. Sestava Šumperka: 1. poločas: Pitron – Jurásek, Smrž, Liďak, Bouchal – Dostál, Linet, Lavrovič – Strnad, Navrátil, Malacka. 2. poločas: Kreizl – Matura, Morong, Smrž, Barčík – Horký, Komínek, Lavrovič – Žák, Václavek, Podhorný.

JISKRA RÝMAŘOV – FK ŠUMPERK 1:0 (1:0)

RÝMAŘOV · Divizní tým domácích byl velmi dobrým sparing partnerem šumperských fotbalistů, trošku namlsaných z  přesvědčivého vítězství s  brněnskou Spartou. Jak kvalitou týmu domácích, tak jeho herním tempem a  nasazením to bylo o něčem jiném než souboj s  účastníkem nižší soutěže. Šumperští hráči se se silným soupeřem přesvědčili o  tom, co sil a  zbytečného běhání stojí každý lehce ztracený míč a jeho zpětné vybojování. Domácí fotbalisté, kterým chyběli v sestavě ještě dvě posily, si v prvním poločase dokázali vytvořit tři gólové šance, z  nichž proměnili jedinou ve 39. minutě. To domácí navrátilec po vleklém zranění Navrátil prošel středem mezi oběma stopery hostů a  střelou k  tyči nezadržitelně skóroval. Nutno však dodat, že to bylo po zbytečné ztrátě míče na šestnáctce domácích. Přestože měli domácí herně mírně navrch, i hosté se dokázali dostat do několika slibných příležitostí, jenže je nedokázali patřičně dobře zakončit. Po přestávce do hry nasazení mladíci v  dresu Šumperka Žák a Musílek hodně oživili hru hostů. Ti ale z  více velmi slibných příležitostí žádnou v  gól přetavit nedokázali. I domácí před početnou návštěvou svých příznivců ze tří šancí vytvořených po přestávce nedokázali žádnou proměnit v  pojišťovací gól. Herní prověrka s  kvalitním divizním týmem odhalila rezervy ve hře šumperského týmu, který má ještě pár týdnů na jejich odstranění.

Sestava Šumperka: Kreisl – Jurásek, Smrž, Liďák, Bouchal – Linet, Dostál, Lavrovič – Strnad, Podhorný, Malacka. Střídali: Pitron, Musílek, Barčík, Navrátil, Žák. Trenér: Zdeněk Opravil.