Kamaráda bránili nožem a pistolí

ŠUMPERK • Dva jednadvacetiletí bodyguardi si v těchto dnech vyslechli sdělení obvinění ze zločinu vydírání. Rozhodli se podpořit kamaráda, který měl problémy ve vztahu a chtěl si promluvit se svou přítelkyní. Ta byla zrovna na návštěvě u známého, a tak se mladíci kvůli obavě z možného konfliktu vyzbrojili.

„Kamaráda nejprve nechali, aby si s přítelkyní promluvil a situaci zpovzdálí monitorovali. Výměna názorů mezi mladým párem se ale neobešla bez emocí a přešla v drobné fyzické napadání, kterému chtěli předejít dva známí mladíkovy přítelkyně. Nastalou situaci se pak jeho bodyguardi rozhodli řešit po svém. S pistolí a nožem v ruce jim měli vyhrožovat zabitím a likvidací, pokud z místa okamžitě nezmizí. Otci jednoho z poškozených, který se vypravil před dům, aby zjistil, co se tam děje, pak měli vyhrožovat zastřelením, pokud zavolá policii. Jakmile ale zjistili, že tak muž i přes jejich výhrůžky učinil, dali se na útěk. Jak nože, tak pistole se měli cestou zbavit,“ uvedla tisková mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Jakých konkrétních zbraní měli při incidentu použít, nyní zjišťují kriminalisté. Oba útočníky se policistům podařilo zadržet. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí oběma obviněným podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (ms)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*