Skvěle! Dvě zlata, jeden bronz

KLADNO · Sedm atletů ze Šumperka se nominovalo na vrchol letní sezóny. Bylo jím mistrovství republiky dorostenecké a juniorské kategorie. Svou dominanci na vytrvalostních tratích potvrdila Iva Gieselová. V sobotu vpodvečer se s Terezií Venoušovou postavily v nepříjemném horku a vysilujícím dusnu na start závodu na 2000 metrů s překážkami. Dorostenka Gieselová byla natolik dominantní, že vedla od začátku až do konce a v čase 7:00.97 min. obhájila bez sebemenších problémů zlatou medaili z loňského roku. Její oddílová kolegyně i přes značné problémy vybojovala solidní jedenácté místo. Další zlatá chvíle talentované běžkyně přišla následující den dopoledne. V tříkilometrovém zápolení se mohla spolehnout na pomoc Venoušové, která se obětovala a v útočení na limit potřebný pro účast na evropském šampionátu jí takzvaně odtáhla 900 metrů. Proti však bylo počasí. Rychlým běhům nepřálo, a tak zůstalo jen u přání a Gieselová se musela spokojit „pouze“ s dalším prvním místem. S obrovským náskokem v cíli vydechovala za 10:00.75 min. Juniorští vytrvalci kroužili po trati dlouhých pět kilometrů. Ondřej Studnička se přihlásil o pozornost výborným výkonem, který vyšperkoval strhujícím finišem. Zásluhou osobního rekordu si o pouhé dvě tisíciny zajistil skvělý výsledek ve znamení bronzu. „Dohromady jsme získali tři medaile a čtyři umístění do první osmičky. Našim mladým reprezentantům k tomu gratuluji,“ vzkazoval předseda šumperské atletiky Tomáš Vykydal. (mum)