Pozoruhodný jedenáctigólový fotbalový výsledek

ŠUMPERK · Ač měli naplánováno týdenní volno od přípravných zápasů, šumperští fotbalisté vyslyšeli nabídku k sehrání přípravného střetnutí od třetiligového celku Uničova. Ten je ve fázi skládání týmu a potřebuje testovat hráče na zkoušce o třetiligové angažmá. Na začátku zápasu měl herně navrch Uničov, který před pár dny podlehl prvoligovému Zlínu 5:1 a měl ve Zlíně k dispozici pouze dvanáctku hráčů. V Šumperku už měl v kádru podstatně více borců a herní projev mu vycházel zejména v řešení finální části. I domácí se snažili, jenže zatímco ve finálce byli hosté maximálně produktivní, domácí byli naprosto bezzubí a v řešení koncovky jim chyběla potřebná kvalita. Nedokázali efektivně využít pár dobře připravených šancí a nepodařilo se jim skórovat ani z penalty, kterou exekutorovi Linetovi zneškodnil gólman hostí Uvízl. I když se v prvním poločase hrálo oboustranně v solidním tempu nahoru dolů, hosté ukázali zejména dobrý přechod z represingu po získání míče do rychlých brejků a za první poločas stihli i čtyřikrát skórovat. Po přestávce hosté zřejmě pod vlivem značného náskoku ve skóre polevili v pozornosti, lehčeji ztráceli míče, čehož domácí dokázali využít ke korekci skóre. Na uhrání jakžtakž solidního výsledku měli zásluhu i dorostenci v týmu domácích, kteří předvedli slibné výkony. Druhý poločas domácí vyhráli poměrem 4:3, gólově se na tom dvakrát podílel Ostrovka a po jednom gólu dali Strnad s Podhorným. Dle trenéra domácích se v zápase projevila skoro už chronická bolest domácích – malá efektivnost v proměňování šancí, někdy také herní naivita v přílišném otevírání hry. Uničovu stačilo jen využít standardek a hrubých individuálních chyb domácích hráčů. Ti ale měli příležitost k získání dalších zkušeností ze hry s třetiligovým protivníkem. (bob)

ŠUMPERK – UNIČOV 4:7 (0:4)
Góly Šumperka: Ostrovka 2, Strnad, Podhorný. Sestava Šumperka: Kreisl – Antl, Smrž, Liďák, Jurásek – Strnad, Dostál, Linet – Ostrovka, Navrátil, Malaska. Střídali: Pitroň – Barčík, Bouchal, Musílek, Podhorný, Čižák, Lavrovič. Trenér: Zdeněk Opravil.