První adventní neděli začnou v Šumperku vánoční trhy

ŠUMPERK · Na konci listopadu bude u šumperské radnice na náměstí Míru postaveno tradiční vánoční městečko. Dům kultury, který je hlavním pořadatelem vánočních trhů, věří, že se loňský scénář v souvislosti se zákazem konání trhů již letos opakovat nebude, proto připravuje kulturní program. Ten je rozdělený do několika víkendových bloků.

„Letošní Vánoční Šumperk bude odlišný i v tom ohledu, že začne již po- slední listopadovou neděli, kdy se rozsvítí vánoční strom. Využili jsme zkušeností z předminulého roku a po dohodě s vedením města jsme se rozhodli toto zahájení nespojovat s mikulášským průvodem. Ten se uskuteční samostatně následující neděli,“ uvedl dramaturg Domu kultury Ondřej Procházka.

Upřesnil, že Vánoce u radnice začnou v neděli 28. listopadu v 10 hodin dopoledne. Hlavní dění ovšem vypukne po páté podvečerní, kdy proběhne slavnostní zahájení trhů a rozsvícení vánočního stromu, na něž naváže koncert kapely Haleluja Band a vystoupení dětí z „mateřinky“ Borůvka. Ve vánočním městečku najdou příchozí rovněž betlém, andělský fotokoutek a zvoničku a také kapličku s Ježíškovou nebeskou kanceláří. „Na rozdíl od roku 2019 chceme letos zorganizovat i vystoupení několika zajímavých hudebních projektů ze širšího okolí. Velmi se těšíme například na vystoupení pop-rockové kapely Barack Stage nebo šansonového uskupení La Boujeau,“ prozradil dramaturg Domu kultury.

Nejen Šumperané se ale mohou těšit i na stálice, které k městskému kultur- nímu dění neodmyslitelně patří. Na vánočním pódiu před radnicí vystoupí například Holátka, skupina Micash či zmíněný Haleluja Band. Součástí pro- gramu budou i vystoupení místních mateřských a základních škol, koncert Růžových dětí Šumperského dětského sboru či vánoční dílničky „Dorisky“.

(vel) ilustrační foto: red

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*