Maletínské borce útočení baví, vyhráli přestřelku s Chomoutovem

MALETÍN • „Dokázali jsme, že umíme hrát útočný fotbal,“ zářil spokojeností asistent trenéra Antonín Michalčák po skončení víkendového střetnutí. Jak už bývá v případě Maletína zvykem, o  brankové okamžiky nebyla nouze.

I. A TŘÍDA A MALETÍN – CHOMOUTOV 5:3 (3:2)

Poprvé uhodilo hned v 5. minutě. Po výměně míče s  Lukášem Michalčákem málem protrhla síť bomba Lukáše Jedelského. Maletín rychle získaný náskok dlouhou neudržel, dokonce ho zcela prošustroval. Na vině byly dvě individuální chyby spojené se zaváháním jednotlivců. I  tak vyzněl houpačkový průběh úvodní části příznivěji pro domácí mužstvo. Při nepřehledné skrumáži prostřelil všechno, co mu stálo v  cestě, záložník Jakub Havlíček. A  když o  tři minuty později zužitkoval nadvakrát parádní přihrávku mezi obránce hlavou dorážející Pavel Havlík, nejtěsnější vedení se stěhovalo zpátky na stranu Maletína. Po hodině hry jej znásobil Lukáš Michalčák. Horní částí těla přetavil rohový kop Jedelského v  gólovou přihrávku a bylo to 4:2. Jenže stačil penaltový faul Pagáče v pokutovém území a pohledné utkání se znovu zdramatizovalo. Definitivně ho rozsekla až 80. minuta. Po akci na jeden dotek se řítil zleva sám na brankáře Daniel Beran, jehož křížná střela měla všechny ingredience potřebné k tomu, aby se z ní vyklubal chutný gólový zákusek.

BRANKY: 5. Jedelský, 36. J. Havlíček, 39. Havlík, 60. L. Michalčák, 80. D. Beran – 15. Sedláček, 24. Hlava, 74. Rigo. Diváci: 112. MALETÍN: A. Václav – R. Pagáč, Bayer, Leibner – D. Beran, M. Michalčák, Jedelský, J. Havlíček, J. Marák – Havlík, L. Michalčák. Střídali: 46. R. Marák, 64. R. Kvasničák, 82. Kraus. (mum, bob)