Konec trápení? Jako utržení ze řetězu

ŠUMPERK – Střelecké trápení? Není po něm ani vidu, ani slechu. Fotbalisté Šumperka jsou v posledních týdnech při chuti a soupeřům sází jeden gól za druhým jako utržení ze řetězu. V neděli proti Přerovu uspokojili divácké choutky druhým domácím představením za sebou, které orámcovali pětibrankovou palbou!

Petr Fišer, Bohumil Tesař

DIVIZE E: ŠUMPERK – PŘEROV 5:2 (3:1)

Snažili se hrát po křídlech, dobře kombinovali, napadali i  dostupovali. Solidnímu nástupu v  šumperském podání nechyběly ani gólové akce. Nejprve vykouzlil parádní levačku naběhnutý Erik Kotzmann. O  devět minut později se Miloši Šidlíkovi podařilo v  prostoru velkého vápna skloubit důraz, důslednost i šikovnost. Dva nula pro žlutomodré! Přerov tahal na Tyršově stadiónu za kratší konec. Přestože se mu po hrubce Pavelky povedlo snížit, do přestávky smutnil ještě jednou. Hlavní rozhodčí při centru Ostrovky postřehl hraní rukou a nařídil pokutový kop. Spolehlivý exekutor Petr Linet za něj poděkoval a zvýšil na 3:1. Penalta se pískala i ve prospěch Hanáků. I když byl Kováč u balónu dřív, oba zainteresovaní hráči neudrželi rovnováhu a upadli na zem. Sudí Petrlík při tom viděl faul domácího obránce a  kopala se další „pentle“. Hostitelé se rozhodit nenechali. Ostrovka byl při souboji ve vápně sražen a  nekompromisní Ladislav Petrlík i v tomto případě foukl do píšťalky. Linet si znovu počínal jistě a bezpečně a vrátil svým barvám znásobené vedení. Ještě jedna radost pro šumperské fotbalisty. V  82. minutě se v šestnáctce vyšrouboval do vzduchu Patrik Strnad a nedělní dílo bylo dokonáno. „Se zlepšenou produktivitou jsme samozřejmě spokojeni. Na druhou stranu nás trápí hloupé chyby a zbytečně obdržené góly, co dostáváme po individuálních chybách. Jestli chceme vozit body i z venkovních zápasů, musíme se jich v  defenzívě vyvarovat,“ uvědomoval si trenér domácího celku Zdeněk Opravil.

BRANKY: 21. Kotzmann, 30. Šidlík, 41. a 60. Linet, 82. Patrik Strnad – 32. Koryčan, 52. Kaďorek. Diváci: 160. ŠUMPERK: Kreizl – Jurásek, M. Smrž, Pavelka, O. Kováč – Linet, Kotzmann, Lavrovič – Ostrovka, Šidlík, Patrik Strnad. Střídali: 56. Malacka, 66. Cikryt, 82. Demeter, 84. Tran Chi Dong, 86. Nízký.