Houpačka s nešťastným koncem

MOHELNICE • Bylo to jako na houpačce. Jednou vylétla do sedla Mohelnice, jednou Jeseník. I  proto by se mohl remízový stav jevit jako spravedlivý result. Jenže fotbal je mimo jiné krásný ve své občasné neskutečné krutosti. V době, kdy se sobotní utkání blížilo k  pokutovým kopům, setnul hlavu domácích válečníků Jiří Horák. Až v závěru velké víkendové bitvy povolaný kat v  tu chvíli trávil na zápasovém jevišti necelých pět minut…

KRAJSKÝ PŘEBOR MOHELNICE – JESENÍK 2:3 (1:0)

I  když první dějství vycházelo po herní stránce spíše Jeseníku, který byl rychlejší, lépe kombinoval a  uměl posbírat většinu odražených míčů, do vedení se dostalo domácí mužstvo. Ve 39. minutě mu vyšel postupný útok, do nějž se zapojili obránce Vokoun, pod sebe přihrávající Srdýnko a  přesně mířící Petr Čank. „O přestávce jsme se upozorňovali, že nám utíkají začátky druhých poločasů. Jako bychom mluvili do větru. Po individuálních chybách jsme obdrželi dva naprosto zbytečné góly,“ kroutil nechápavě hlavou mohelnický trenér Roman Kuba. Jeho svěřence donutil bleskový obrat soupeře k větší aktivitě a zlepšenému výkonu. Nezůstal bez odezvy. Ačkoliv se mnohokrát probíjeli jen po šestnáctku, dokázali vyrovnat. Hrozen radosti vyrostl na těle Martina Srdýnka. Nerozhodné skóre 2:2 bylo aktuální až do 88. minuty. Junior Pospíšil s nemalou dávkou netaktičnosti hledal při autovém vhazování týmového parťáka Nantla stojícího ve středu pole. Jak se následně ukázalo, nebyla to šťastná volba. Přes veškerou snahu Pinkavy a  Kuby se ztráta míče a rychlý kontr protivníka změnily ve velikou zkázu. „Bereme to jako daň za to, že dáváme prostor našim mladíkům. Chybí jim zkušenosti a občas je na nich znát mladická nerozvážnost. Kolikrát to chceme na úkor účelnosti a  jednoduchosti řešit až moc fotbalově a  výsledkem jsou hloupé branky, co dostáváme. Jestli se míníme pohybovat v horní polovině tabulky, musíme se ze všeho poučit. To, co jsme předváděli od stavu 1:2, nebylo špatné,“ zápasil se smíšenými pocity Roman Kuba

BRANKY: 39. Čank, 56. Srdýnko – 47. P. Plhák, 49. Cundrla, 89. J. Horák. Diváci: 110. MOHELNICE: Hora – Vokoun, R. Kuba, Pinkava, Čank – Š. Heidenreich, Pauliny, Nantl, Srdýnko – Ryba, Kožela. Střídali: 20. M. Pospíšil, 81. Soukup. (mum, bob)