Zastupitelé budou opět jednat o změně územního plánu. Umožní tak stavbu Lidlu v Šumavské ulici?

ŠUMPERK · Tento týden se uskuteční zasedání zastupitelstva města Šumperka. Jedním z bodů programu je opět velká změna územního plánu, umožňující mimo jiné stavbu obchodu Lidl v Šumavské ulici. 

foto: Vizualizace MÚ ŠPK 

Již 25. zasedání městského zastupitelstva se uskuteční tento čtvrtek od 15 hodin. Na programu je i bod územního plánu města Šumperka. Ten obsahuje hned několik změn. Konkrétně se jedná o změny 2b, 3, 4 a 5. Změna č. 5 byla předmětem velkých diskuzí a kritiky ze strany opozice nebo občanů formou petice. Její schválení totiž otvírá cestu ke stavbě supermarketu Lidl v Šumavské ulici, což dle některých názorů může kromě zvýšení dopravy způsobit i konec několika menších marketů v této části Šumperka. Změnu číslo 5 se pokoušelo vedení města schválit již v minulosti, z programu ji však nakonec stáhlo. 

Další zmiňované změny územního plánu otvírají vznik nové průmyslové zóny u firmy Ceramtec. Jejich kompletní přehled naleznete na stránkách města Šumperka nebo fyzicky na odboru RUI na městském úřadě. Dalšími body programu jsou třeba plán zimní údržby na nadcházející zimu, plán zasedání nebo dotace z rozpočtu města na příští rok. Zastupitelstvo se uskuteční v zasedací místnosti městského úřadu v Rooseveltově ulici a bude možné jej sledovat i online na stránkách města. 

(vel) 

1 Trackback / Pingback

  1. Město Šumperk po 11 letech vyhodnocuje územní plán a přijímá nové náměty od občanů. Do konce března

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*