Zábřeh pomůže podnikatelům. V úvahu připadá odpuštění nájmu

Zavřené dveře městského úřadu v Zábřeze neutlumily práci radních ani pracovníků radnice. Ti nyní prostřednictvím krizových štábů řeší aktuální situace tak, jak s vývojem koronavirové nákazy přicházejí. 

„Ve městě máme jeden potvrzený případ koronaviru a další lidé jsou v karanténě – na výsledky testů čekají. Důležité je, že všichni přísně dodržují karanténní opatření a my nemáme informace, že by se po Zábřehu virus šířil,“ uvedl v pondělí 23. března starosta města František John. 

Statistika mu dala za pravdu, do redakční uzávěrky zůstává Zábřežsko počtem nakažených na jednom obyvateli stejně jako sousední Mohelnicko a Jesenicko. Šumpersko vykazuje dva, celkově Olomoucko pak padesát potvrzených případů nákazy. 

„Městský úřad není zcela mimo provoz. Máme zveřejněné kontakty na zaměstnance a ti si domlouvají jednotlivé úkony s občany na přesný čas. Město také operativně uvolnilo 50 tisíc korun na nákup kvalitních látek. Ušité roušky pak budou k dispozici veřejnosti v Charitě,“ doplnila tisková mluvčí města Lucie Mahdalová. 

Jedná se také o možných úlevách pro živnostníky a podnikatele. Stejně jako v jiných městech Zábřeh uvažuje o odložení nebo úplném odpuštění nájmů. 

„Zvažujeme to a na úrovni radních budeme o nájmech v pondělí jednat. Abychom podnikajícím v městských prostorách pomohli překonat krizové období a oni mohli pokračovat dál. Co už je ale dnes zcela jisté, že nebudeme dělat problémy, když nájemce zaplatí nájem později,“ sdělil Týdnu na severu zábřežský starosta. (bav)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*