Prezentace nového koupaliště i schválení účtu obce na Rapotínském zastupitelstvu

Minulý týden ve středu se Rapotíně uskutečnilo poslední předprázdninové zastupitelstvo. Asi nejvýraznějším a divácky určitě nejatraktivnějším bodem byla prezentace plánu na výstavbu koupaliště u Losinky. Ten na zasedání představil architekt projektu Rozsypal. Koupaliště má být koncipováno formou koupacího biotopu a očekávané náklady na projekt jsou v tuto chvíli odhadovány na zhruba 25 milionů korun.

Zahájení výstavby je plánované na druhou polovinu roku 2022 a já jsem společně s mými kolegyněmi a kolegy ze zastupitelstva přesvědčený, že se občané Rapotína a nejen oni, mají opravdu na co těšit.“říká k projektu starosta obce Bohuslav Hudec (ANO).

Dalším výrazným bodem bylo schválení závěrečného účtu obce za rok 2020. Kromě samotného účtu a závěrky se schvalovala také zpráva auditora a rozpočtové opatření, týkající se investičních prací v obci. 

I přes situaci spojenou s pandemií koronaviru se podařilo udržet finanční situaci v roce 2020 ve vybalancovaném stavu. Proti schválenému a původnímu rozpočtu se dokonce snížil rozdíl mezi příjmy a plánovanými výdaji.“ doplnil předseda finančního výboru Ivo Škrabal (ODS).

Kromě toho se na zastupitelstvu řešila výměna střešní krytiny a zateplení fasády na mateřské škole, na kterou bude podána dotace, návrh přísedící pro okresní soud v Šumperku nebo provozní záležitosti obce. Další zastupitelstvo je plánováno na září tohoto roku.

1 Comment

  1. Dobrý nápad napsal:

    Skvělé!
    Konečně se snad dočkáme! Koupaliště zde opravdu chybí. V posledních horkých létech nebyla možnost se občerstvit a relaxovat.
    Bratrušák byl přecpaný a předražené termály ve Velkých Losinách nemohly uspokojit všechny návštěvníky, zvláště děti. Sice je už konečně otevřený Aqatol v Šumperku, ale proč jezdit tak daleko a za drahé peníze?! Ne všichni si to mohou dovolit, nebo se jim chce v těch vedrech trmácet do města. Pamatuji si, jako dítě obě koupaliště (ve Velkých Losinách i v Rapotíně) za pár kaček. Radost a pohoda.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*