Policisté dohlížejí na dodržování nařízených opatření

REGION • V rámci Olomouckého kraje je do realizace bezpečnostního opatření v souvislosti s omezením volného pohybu osob zapojeno více jak 250 policistů. Ti provádějí kontroly na přibližně 170 vytipovaných místech. Jedná se o dálnice, silnice I., II. a III. třídy. Všechna stanoviště nejsou obsazena po celý den. Každá hlídka má přidělená dvě až tři stanoviště, na nichž střídavě zajišťuje výkon služby.

Policisté se zaměřují v rámci běžného výkonu služby na dodržování veškerých opatření vlády na území měst a obcí. „Hlídka se pohybuje mezi danými stanovišti v nepravidelných časových intervalech, a to dle aktuální potřeby. Předběžně máme v rámci Olomouckého kraje dohodnutou spolupráci s Armádou České republiky a rovněž s celní správou. Posilování výkonu služby těmito složkami by mělo být zahájeno po schválení a vyřízení veškerých náležitostí během úterý a středy tohoto týdne. Společně s policisty bude vykonávat kontrolní činnost na území Olomouckého kraje zhruba 400 příslušníků Armády České republiky a asi 20 příslušníků celní správy. Kontroly budou probíhat nejen na hranicích okresů, ale policisté budou namátkově kontrolovat i cestující vlakovými a autobusovými spoji mimo okresy,“ uvedla vedoucí oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Jitka Dolejšová.

Policisté o víkendu posílili kontroly

Na dodržování všech omezení vyhlášených v souvislosti s epidemií covidu-19, zejména omezení volného pohybu osob, policisté důsledně dohlíželi také během víkendu. V rámci běžného výkonu služby se zaměřili i na kontroly turisticky oblíbených lokalit v celém Olomouckém kraji. V případě porušení vládních nařízení je možné věc vyřešit na místě uložením pokuty až do výše 10 tisíc korun, nebo věc oznámit k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ten pak může udělit pokutu až ve dvojnásobné výši. „Doposud jsme se při kontrolách setkali u většiny občanů s pochopením. Lidé vesměs chápou, že policisté nejsou od toho, aby jim záměrně ztěžovali život, ale že chceme společně zabránit dalšímu šíření nemoci. Věříme, že tomu tak bude i nadále,“ sdělila mluvčí policie Marie Šafářová. (ms)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*