Nový film Miroslava Krobota Šnajdr se natáčí v Olomouckém kraji

KRAJ · Režisér filmu Díra u Hanušovic a rodák ze Šumperska Miroslav Krobot natáčí v Olomouckém kraji svůj nový film. Ten se bude jmenovat Šnajdr a je inspirován stejnojmenným pražským hercem, kterého hraje Pavel Šimčík z Dejvického divadla. Spolu s ním se ve filmu objeví Klára Melíšková, Iva Pazderková, Jenovéfa Boková, Iva Janžurová nebo sám Miroslav Krobot. Ve filmu dostaly roli i více než dvě stovky komparzistů z okolí.

Premiéra filmu je plánována na jaro roku 2022. Film produkuje zejména Silvie Michajlová a Ondřej Zima ze společnosti Evolution films, ale také Česká televize. Dílo vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, města Olomouce i Olomouckého kraje. „Jsem velmi ráda, že Olomoucký kraj je natolik rozmanitý a láká nejen turisty, ale i filmaře. Těší mě taky spolupráce olomoucké filmové kanceláře, financované krajem, s filmaři,“ říká krajská zastupitelka Milada Sokolová, která má v rámci Olomouckého kraje na starost cestovní ruch a vnější vztahy. Jak také dodává, již brzy by se zde mohl natáčet další významný film. Spolupráci s Olomouckým krajem i samotnou lokalitu si pochvalují i filmaři. „Všemožně nám vycházejí vstříc, ať už z města či kraje. Pracuje se tu skvěle,“ uvedl režisér a herec Miroslav Krobot. Ten má navíc jako rodák ze Zábřeha ke kraji speciální vztah. „Šumpersko mám rád a snažím se tam i do okolních hor, kde mám mimo jiné chalupu, pravidelně jezdit, i když kvůli práci méně, než bych chtěl, což mě mrzí, protože to tam mám opravdu rád,“ řekl pro Týden na severu s tím, že zdraví všechny čtenáře Týdne.

Informace o filmu

Premiéra filmu Šnajdr, který vzniká v producentské péči Silvie Michajlove a Ondřeje Zimy ze společnosti Evolution Films, je plánována na jaro 2022. Koproducenty jsou Česká televize, kreativní producent Jaroslav Sedláček a slovenská produkční společnosti MPhilms. Film vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc a Filmové kanceláře Olomouckého kraje. Partnerem filmu jsou České dráhy. Šnajdr: Pavel Šimčík, Babička: Iva Janžurová, Mikina: Iva Pazderková, Markéta: Klára Melíšková, Renata: Jenovéfa Boková, Grunt: Miroslav Krobot, Gruntová: Ivana Plíhalová, Franěk: Jakub Žáček, Roman: Roman Vencl Režie: Miroslav Krobot Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal Dramaturg: Markéta Prušinovská Kamera: Martin Štrba Střih: Jarosław Kamiński Architekt: Jan Vlček Kostýmy: Ivan Stekla Zvuk: Dušan Kozák (text + foto: Michal Slavík)

1 Trackback / Pingback

  1. V Oku se chystá předpremiéra nového filmu Miroslava Krobota

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*