Kvůli bouřkám hasiči vyjeli k 250 událostem. Čerpali sklepy i garáže

Velmi náročný večer a noc mají za sebou jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji. Především na Olomoucku a Přerovsku odstraňovali následky silných bouřek a lokálních přívalových dešťů.

Čerpali vodu ze sklepů, garáží i rodinných domů, odstraňovali stromy z komunikací, elektrického vedení i ze železnice (93) a odstraňovali nebezpečné stavy – například utržené střechy, čistili propustky, kanalizační vpusti a podobně.

Lokálně velký počet zásahů zaznamenali v souvislosti s přívalovými dešti v obcích Bělotín a Černotín, Grygov a Velký Týnec, kde následeně místní dobrovolné jednotky postupně po opadnutí vody odčerpávali vodu ze zasažených domů. V Olomouci pak bylo opět zaplaveno sídliště Černá cesta, kde odčerpávali ve dvou vchodech panelového domu vodu ze zatopených sklepů.

Pokud přívalové srážky či bouřky na majetku napáchaly velké škody, je třeba vše důkladně zdokumentovat a co nejdříve pojistnou událost oznámit příslušné pojišťovně.

Hasiči doporučují obyvatelům kraje, aby po silných bouřkách zkontrolovali průchodnost kanalizačních vpustí, okapů a takzvaných gajgrů (lapačů střešních vod). V případě potřeby je nutné je vyčistit od listí a naplavenin, aby se předešlo dalším škodám na majetku při dešti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*