Krátce z regionu

Aktuální příjmy za 1. čtvrtletí 2021 lidé dokládat nemusí

REGION • Příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a navýšeného příspěvku na péči nemusí Úřadu práce ČR dokládat příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál. Jedná se o podklady za 1. čtvrtletí roku 2021. Úřad práce ČR klientům automaticky přizná stejnou výši dávek jako pro 1. čtvrtletí 2021. Jedná se o dočasné změny, které jsou platné pro 2. čtvrtletí letošního roku.

Šumperané si mohou odvézt kompost

ŠUMPERK • Šumperští občané mají možnost si zdarma odebrat kompost, který je vyroben z  bioodpadu svezeného ze Šumperka a okolí. Kompost mohou zájemci získat od středy 21. do pátku 23. dubna na parkovišti u „Sanatorky“.

V Hanušovicích opět zasednou zastupitelé

HANUŠOVICE • Tento týden se uskuteční další zasedání zastupitelstva města v Hanušovicích. Bude na něm představena dlouho očekávaná studie přednádraží, o jejímž schválení a dalším posunu v realizaci se bude následně hlasovat. Na programu je krom jiného také změna územního plánu, obnova památníku obětem první světové války nebo bezpečnostní zpráva o trestné činnosti a stavu veřejného pořádku ve služebním obvodu Hanušovice. Zasedání se uskuteční ve čtvrtek 15. dubna 2021 tradičně v prostorách kulturního domu Hanušovice. Začátek je v 17 hodin. (red)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*