Krátce z regionu

Město Šumperk vyhlásilo tři dotační programy

ŠUMPERK • Jedná se o dotace na podporu neziskových akcí, celoroční činnosti a výkonnostního sportu. Žádosti je možné podávat od 27. ledna od 8 hodin do 11. února do 12 hodin. Podrobné informace lze získat u referentky odboru školství, kultury a vnějších vztahů Ivety Vymazalové na tel.: 583 388 231 či na e-mailu iveta.vymazalova@sumperk.cz. Všechny potřebné tiskopisy jsou na webových stránkách města.

Vysokoškolské studium v Šumperku

ŠUMPERK • Prostřednictvím Centra bakalářských studií Šumperk nabízí Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava studium bakalářského oboru Strojírenská technologie v Šumperku. Bližší informace o studiu, podmínkách a termínech přijímacího řízení se dozvíte na stránkách https://www.sumperk.cz/dr-cs/3019-vysoka-skola-banska-technicka-univerzita-ostrava-fakulta-strojni.html. (pet)

V kompostárně v Hanušovicích slídil nezvaný host

HANUŠOVICE • Z  krádeže je důvodně podezřelý prozatím neznámý pachatel, který se vloupal v Hanušovicích do areálu zemědělského objektu – kompostárny. Tam se zhostil hydraulických manipulačních kleští a jeho pozornosti neunikl ani přilehlý pracovní kontejner, do kterého se taktéž vloupal. Přestože měl zřejmě velká očekávání, musel vzít zavděk alespoň elektrickým kabelem a krabicí s ochrannými pomůckami. Způsobená škoda přesáhla 28 tisíc korun.

Kvůli alkoholu se vloupal do prodejny

ŠUMPERK • Kriminalisté se zabývají případem vloupání do marketu v Šumperku. Nenechavci se za použití násilí podařilo v noci ze čtvrtka 7. na pátek 8. ledna dostat do prostor skladu prodejny a odtamtud si odnést nejméně dvacet lahví whisky v hodnotě více než osm tisíc korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež. Vzhledem k tomu, že dotyčný kradl v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi. (ms)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*