Hanušovické Pivní slavnosti po roční odmlce a s pivem zdarma. Za účasti tisíců lidí narazili pivovarníci nový ležák a na čep dali všechny druhy piva

HANUŠOVICE • V sobotu 4. září zažil areál hanušovického pivovaru své návštěvnické znovuzrození. Rok odkládané pivní slavnosti do něj přivedly tisíce fanoušků zlatavého moku, kterým se pivovar za návštěvu odvděčil soutěžemi o ceny a neomezenou konzumací piva zdarma.

page6image65522528
page6image65521904
Sládek Luděk Reichl narazil Václavův ležák.

„Dlouho jsme přemýšleli, jak návštěvníkům úsilí se zajišťováním nutné bezinfekčnosti oplatit. Nakonec volba padla na výběr nejznámějších inter- pretů napříč hudební scénou a zakomponování ceny piva do výše vstupného,“ uvedl k novinkám letošního ročníku marketinkový manager Ondřej Hnila. Poprvé podle něho také hanušovičtí pivovarníci dali na čep všechny druhy svého piva a v rámci zahájení narazili pro akci speciálně připravený Václavův ležák zastudena chmelený. Pod názvem Václav si jím bu- dou moci štamgasti v hospodách připíjet až do konce října.

page6image65526064
page6image65523152

„Letos k nám na slavnosti dorazilo zhruba 4 200 milovníků piva. Celkem jsme vytočili 101 hektolitrů, což je cca 20 000 půllitrů. Při slavnostním zahájení jsme naráželi dřevěný soudek s našim podzimním speciálem, Václavovým ležákem, a také přáli našemu věrnému sládkovi Luďkovi Reichlovi k jeho pětadvacetiletému sládkovskému výročí. Je nejdéle působí- cím sládkem v historii našeho pivovaru. Jsme hrdí na to, že léta vaří tak skvělé pivo. Svědčí o tom řada tuzemských i mezinárodních ocenění, která naše piva získávají,“ doplnil Ondřej Hnila.

page6image65519616
Ocenění k pětadvacetiletému sládkovskému výročí sládkovi Pivovaru Holba Vladimír Zíka (uprostřed) a starosta Hanušovic
Vystoupil také populární zpěvák Dalibor Janda.
Luďkovi Reichlovi předali ředitel Marek Kostka (vpravo).

„Každý rok chodíme, bývá tu dobrá zábava. Pivo si ujít nenecháme, ochut- náme všechno,“ svěřili se jedni z prvních návštěvníků, kterým se areál otevřel už v 11 hodin dopoledne. Program na celkem dvou scénách pak trval až do třiadvacáté hodiny, kdy ho ukončil ohňostroj. „Jsme rádi, že jste opět tu a že jste připraveni se s námi bavit,“ vítal přítomné krátce po 15. hodině předseda představenstva Zdeněk Konečný.

page6image65532304
Na slavnostech vystoupila řada nejznámějších interpretů naší hudební scény.

(text a foto: V. Bartoňová)

page6image65527104
page6image65535216

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*