Vyhlídka Kamenec

Dnes se podíváme opět do výšek, a to na Kamenný vrch tyčící se nad Novým Malínem, kde najdeme i dřevěnou vyhlídkovou plošinu.

Kamenný vrch se nachází v jihozápadní výspě Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a se svými 964 metry nad mořem je nejvyšší horou Hraběšické vrchoviny. Na jejím vrcholu vznikla v roce 2016 jednoduchá rozhledna nebo spíše vyhlídková plošina o výšce 6 metrů pojmenovaná Mirkova věž. Ta převyšuje okolní stromy sice jen o kousek, ale stačí to na krásné výhledy nejen na Hanušovickou vrchovinu, Nízký Jeseník, Praděd, Králický Sněžník a Orlické hory, ale i na Šumperk nebo Olomouc.

Kudy na místo

Pěšky

Na Kamenec se dostaneme z Nového Malína po zelené turistické trase, případně po dalších turisticky značených cestách z okolních obcí (Hraběšice, Nový Malín, Rudoltice – viz mapka), je však nutné počítat s výrazným převýšením a odlehlostí vrcholu. V případě zájmu o delší procházku je možné zaparkovat na parkovišti u motorestu Skřítek nedaleko sedla Skřítek na pomezí Hanušovické vrchoviny a Hrubého Jeseníku.

Autem

Cesta autem k vyhlídkové plošině bohužel není možná. Můžeme ale zaparkovat pod vrcholem hory Kamenný vrch, kde se nachází samotná vyhlídka. Poté se vydáme na 4 km dlouhou trasu pěšky. Na kole Trasa na kole je přibližně 13 km dlouhá se stoupáním 522 m a klesáním 20 m. Pokud zbyde čas, určitě je zajímavé prozkoumat i okolní vrchy a zříceninu hradu Rabštejn.

Veřejnou dopravou

Trasy jsou dostupné i veřejnou dopravou. Například do Nového Malína jezdí jak autobus, tak i vlak.

UPOZORNĚNÍ Rozhledna včetně schodů svým charakterem připomíná spíše posed a výstup na ni je na vlastní nebezpečí. Proto při její návštěvě, prosím, zachovejte opatrnost. Tak hezký výlet a příště se podíváme opět do nížin k vodě. (red)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*