Volební přehled Rapotín

Favorit ANO2011, nebojácní Svobodní a pozitivní kampaň Společně pro Rapotín. Tak by se dala krátce charakterizovat předvolební situace v obci u Šumperka.

Podle výsledků z minulých voleb i rozsahu kampaně je favoritem stávající starosta za ANO2011 Bohuslav Hudec. Ten v minulých volbách získal 34 procent. Druzí za ním bylo hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ s 20,5 procenty. To se letos částečně přetvořilo ve sdružení nezávislých kandidátů pod hlavičkou RAPOTÍN SRDCEM, které vede Veronika Sáblíková.

Z pohledu předvolební kampaně nejvíce ostrou opoziční kartu hrají Svobodní s bannery, kde uvádí, že chtějí „konec kamarádšoftů“, „posvítit na obec“ a další výrazná hesla. Kandidátku Svobodných, stejně jako minule, vede Martin Kalbáč.

Jinou strategii zvolila kandidátka Společně pro Rapotín, která jak avizovala na začátku, vede pozitivní kampaň zaměřenou, jak říká na cíle „pro“ nikoliv proti. Slovo Společně má zase podle nich symbolizovat větší propojení Rapotína jako celku. K tomu má sloužit i jeden z hlavních bodů jejich programu, obchvat Rapotína.

V Rapotíně je celkem sedm kandidátek. Kromě výše uvedených je to kandidátka Občané pro Rapotín, Koalice politického hnutí Nestraníci a politické strany KDU ČSL a KSČM.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*