Zábřeh vypálil Velkým Losinám rybník

VELKÉ LOSINY • Zábřeh vypálil Velkým Losinám jejich fotbalový rybník. Po důležitém domácím vítězství nad Litovlí poprvé vyhrál i na stadiónu soupeře. A hned se jednalo o revír jednoho z největších okresních rivalů.

Petr Fišer, Bohumil Tesař

KRAJSKÝ PŘEBOR VELKÉ LOSINY – ZÁBŘEH 1:2 (0:2)

Obě strany dobře věděly, co je v sázce. Hostitelé chtěli udržet kontakt se špicí tabulky, Sulko prahlo po průniku na lepší tabulková místa. Na předzápasových plánech a ambicích nic neměnily ani rošády na brankářských postech. Místo Hataly se postavil mezi tři tyče dorostenec Berka, chybějícího Tomana zastoupil méně zkušený Schubert. Jako první přišel o  čisté konto mladičký Martin Berka. Miroslav Žanda se po sklepnutí od Paclíka napřáhl za hranicí dvaceti metrů a  dobře trefený balón přikurtoval přesně k tyči – 0:1. Zpočátku o  něco aktivnější losinské fotbalisty to rozhodilo a  utkání se postupně srovnávalo. Pět minut před pauzou se potvrdilo, že všechno zlé může být k  něčemu dobré. Když si v sedmnácté minutě s podezřením na vykloubené koleno řekl o  střídání kapitán Lukáš Okleštěk, ustaraný zábřežský trenér Jaroslav Appl ukázal prstem na Jana Janáka. A  byl to právě junák z  lavičky, který ovlivnil další průběh gólem do šatny. Při rohovém kopu si v pokutovém území počínal ze všech hráčů nejproduktivněji. „Neukázali jsme dostatek kvality. Byli jsme málo hladoví, chyběla nám větší agresivita, prohrávali jsme souboje, brzdil nás špatný přechod do útoku,“ vypočítával herní negativa svého týmu zraněný stoper Jakub Tejkl. Jeho mužstvu pomohlo nasazení Petra Navrátila. Ostřílený forvard se v  53. minutě chopil odraženého míče a  propálil jím blok tří obránců, co měl před sebou. „Na vyrovnání nám zůstávalo dost času. S každou přibývající minutou se ale úměrně zvyšovala křeč, která nás sužovala. Kloudně jsme si nepřihráli a  nakopávané balóny si lehce pohlídali jejich vysocí obránci. Je to pro nás nepříjemná ztráta. Derby jsme mohli a  také měli odehrát úplně jinak a  daleko líp,“ řekl Tejkl. „Roman Schubert nedal pocítit, že nám schází jednička Toman. Zápas odehrál ve velkém stylu stejně jako další mladí hráči, které jsem nominoval do základní sestavy. Závěr jsme nekontrolovali tím, že bychom zalezli do obranných zákopů, ale pokračující aktivitou vyvíjenou směrem dopředu. Naše tréninková práce konečně začíná přinášet zasloužené ovoce,“ konstatoval potěšeně kouč Appl.

BRANKY: 53. P. Navrátil – 9. Žanda, 40. Janák. Diváci: 385. VELKÉ LOSINY: Berka – Barčík, Žídek, O. Žák, Andoniu – Hilbert, F. Navrátil, Martin Kocourek, Šinogl, J. Zatloukal – Indra. Střídali: 46. P. Navrátil, 72. L. Hegner, 84. Bližňák, 88. A. Bureš. SULKO ZÁBŘEH: Schubert – Schwab, Lepka, Laštůvka, Lukas – Ratiborský, Okleštěk, Nádeníček, Paclík, R. Žák – Žanda. Střídali: 17. Janák, 75. Holík, 88. J. Němec.